Z qigongowego zwierzyńca

Drugie z sześciu niedzielnych spotkań z historią qigongu na dziedzińcu gościnnego Muzeum Narodowego już za nami.

Pozostawiając szamański qigong w dalekiej prehistorii, przy przepięknej, upalnej pogodzie, dokonaliśmy skoku o parę tysięcy lat. zatrzymując się na Wu Qin Xi, czyli Ćwiczeniach Pięciu Zwierząt. Próbowaliśmy naszych sił naśladując ruchy tygrysa, żyrafy, niedźwiedzia, małpy i żurawia. Stare powiedzenie mówi „Kiedy ćwiczysz Wu Qin Xi, nie imituj zwierząt, a stań się nimi”. Znaczna część z nas wzięła to sobie szczerze do serca, wprowadzana dodatkowo w nastrój  dobywającymi się z głośnika autentycznymi nagraniami odłosów z dżungl i sawann.

Wu Qin Xi, to nie tylko dobra gimnastyka i zabawa, to także efektywny sposób na poprawę i zharmonizowanie pracy wszystkich narządów. Więcej na https://fundacjadantian.com/cwiczenia/

Z inicjatywy MNW, nasze zwierzęce pląsy zostały uwiecznone na TVP 3 w niedzielnym Telewizyjnym Kurierze Warszawskim   http://warszawa.tvp.pl/26903308/11092016 (od 13 minuty). Zaś nasza impresja filmowa poniżej.

W kolejną niedzielę, 18/09,  czeka nas „Jedwabne ciało energii”, a jeśli ktoś nie chce tak długo czekać na następne spotkanie z prozdrowotnymi ćwiczeniami z Dalekiego Wschodu, zapraszamy na nasze zajęcia w tygodniu zgodnie z kalendarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *