Do wiosny jeszcze chwila, czyli jak dbać o swoje energetyczne zasoby?

 

Możemy narzekać na róże że mają kolce, albo cieszyć się że kolce mają róże.

WARSZTATY WYJAZDOWE W 2023 ROKU | STUDIO BURDĄG – Jedwabno | DOM PRZEBUDZEŃ – Porąbka

„Jesteś, tym o czym myślisz”  mówi Brian Tracy. Świadomy rozwój oparty jest na odkrywaniu prawdy o sobie, o sposobie funkcjonowania naszego umysłu i ciała. To poznawanie otaczającego świata poprzez uświadamianie sobie subtelnych informacji płynących z naszego ciała, które „mówi” tym swobodniej im mniej w nim napięć. Dlatego też, w świadomym rozwoju konieczne są zarówno ćwiczenia ciała, jak i umysłu. Właśnie do takich spotkań zapraszamy na naszych zajęciach i warsztatach. Qigong i taiji to narzędzia, jakimi dzielimy się z wami. Pomagają one wyciszyć się i rozluźnić. Wzmacniają i rozciągają ciało. Ruchy skrętne pobudzają przepływ płynów w organizmie, a jak wiemy, wszelkie zastoje nie przynoszą nic dobrego! Nauka zrównoważonej pracy ze sobą przynosi najlepsze rezultaty, jeśli praktykowana jest w bliskim kontakcie z przyrodą. Szeroki horyzont relaksuje wzrok i syci duszę. Zieleń pozwala odpocząć, kontakt z ziemią gruntuje i wzmacnia a wspólny czas spędzony w przyjaznej atmosferze wzajemnej akceptacji, pełen radości i śmiechu, uważnego obserwowania siebie daje trwałe uczucie satysfakcji, poprawy jakości życia i rodzi apetyt na więcej!  Zainteresowane osoby zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

19-25.06.2023 STUDIO BURDĄG, JEDWABNO – FORMULARZ

Liczba miejsc jest ograniczona, max. 17 osób.

17-23.07.2023 DOM PRZEBUDZEŃ, PORĄBKA – FORMULARZ 

Liczba miejsc jest ograniczona, max. 16 osób.

Więcej informacji

QIGONG – PODRÓŻ W GŁĄB SIEBIE | REGULARNE ZAJĘCIA | MAiP, ul. Solec 24 | poniedziałki, godz. 18.30

Człowiek jest istotą niezwykle złożoną dlatego też zadbanie o siebie to nie tylko odpoczynek i porcja codziennego ruchu. Potrzebujemy dobrego snu, zbilansowanej diety, satysfakcjonujących relacji, spełnienia osobistego. Potrzeba nam śmiać się i marzyć! Żeby zadbać o wszystkie te aspekty, przydaje się lepsza znajomość siebie. Jednym ze sposobów zadbania o własne energetyczne zasoby, ale też sposobem na rozwinięcie samoświadomości, jest qigong. Na przykład, podczas regularnych zajęciach w Muzeum Azji i Pacyfiku. Pisaliśmy już wielokrotnie, qigong to połączenie właściwego oddechu, właściwej koncentracji i właściwego ruchu. Niby proste i zrozumiałe a jednocześnie tak inne od znanego nam sposobu myślenia o ruchu. Wymaga powtórzeń, cierpliwości, zaufania a przede wszystkim uwagi kierowanej do własnego wnętrza. Co mówi twoje ciało? Jak oddychasz? Czy łatwo ci się skoncentrować? Weź udział w zajęciach i poczuj różnice!  Warsztaty są otwarte dla wszystkich chętnych, także dla tych, którzy chcieliby po raz pierwszy spróbować „wejść głębiej w siebie” poprzez qigong.

Zapisy poprzez formularz

SZTUKA I RUCH | MUZEUM NARODOWE w Warszawie | al. Jerozolimskie 3, wybrane czwartki, godz. 11.00

Ruszył nowy cykl warsztatów artystyczno-ruchowych w Muzeum Narodowym w Warszawie, który prowadzi Marzena Maya Rostkowska. Program comiesięcznych spotkań zapowiada się interesująco a same tylko tytuły, pobudzają wyobraźnię. Będą Fantastyczne stwory (16.02.23), duże i małe maszkarony, chimery, gargulce, zamieszkujące grzbiety dachów i zakamarki katedralnych fasad, które staną się inspiracją do stworzenia ilustracji mini bestiarium. Będzie Zapomniana postać (16.03.23) – rysunek karykaturalny a może studium postaci? Czyli białą kreską na czarnym tle. Kwietniowe spotkanie to Portret–autoportret (20.04.23) malowany akwarelą. Pociągła twarz czy pulchna? Zadumana mina czy szczęśliwe oblicze? W maju tematem przewodnim będzie Scena rodzajowa – własny pokój, ogród, kuchnia (25.05.23) – jak jedną, cienką linią narysować martwą naturę, ogród czy może wnętrze kuchni? I ostatnie spotkanie tego cyklu – Pejzaż leśny (22.06.23) pozytyw czy negatyw – jak narysować, namalować pejzaż przy użyciu dwóch kolorów, białego i czarnego? Zapraszamy do odkrywania własnej kreatywności, pod okiem uzdolnionej artystki.

Więcej informacji

MASZERUJEMY PO ZDROWIE | ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE, Stara Kordegarda, niedzielne przedpołudnia, godz. 10.00

Marsze po zdrowie cieszą się zainteresowaniem i przyciągają coraz to nowych adeptów! Coniedzielne spotkania, które organizujemy od października, to nie tylko profilaktyka czy uzupełnienie terapii medycznej. Wspaniale jest się spotkać, pomaszerować wspólnie, wymienić się spostrzeżeniami. Aspekty społeczne mają naprawdę duże znaczenia. Zabierz bliskich i dalszych znajomych i dołącz do nas. Jeśli w twoim otoczeniu, są osoby, dla których te informacje mogą być cenne, przekaż je lub wybierzcie się razem. Więcej o chodzonym Qigongu Guolin oraz podobnym metodom zapobiegania i leczenia wielu dolegliwości, w tym onkologicznych, znajdziecie na naszym blogu. Spotykamy się w niedziele, przed Starą Kordegardą o godzinie 10.00, bez względu na pogodę. Chętnych prosimy o wypełnienie krótkiego formularza

Spotkania są bezpłatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *