DZIEJE SIĘ JESIENIĄ I staż taiji, festiwal sztuk wschodnio-azjatyckich, nowe grupy i zajęcia

HOMEOSTAZA TO RÓWNOWAGA WEWNĘTRZNEGO ŚRODOWISKA LUDZKIEGO ORGANIZMU W ODNIESIENIU DO WARUNKÓW ZEWNĘTRZNYCH.

POLEGA NA FUNKCJONOWANIU W OTOCZENIU PRZY ZUŻYWANIU NAJMNIEJSZEJ WYMAGANEJ ILOŚCI ENERGII.

NAUKA STAREGO STYLU YANG TAIJI | staż wyjazdowy 13-17.09.2023 STARZYNA  | stacjonarna grupa początkująca, początek 3.10.2023

Rodzimy się, a potem rosnąc rozwijamy. W trakcie tej wędrówki mają miejsce różne zdarzenia, niektóre z nich radosne, niektóre bolesne. Wszystkie zapisuje skrzętnie nasze ciało, rysując swoją indywidualną mapę napięć, blizn, kompensacji, które po latach zaczynają być naszymi cechami charakterystycznymi. „Każde chroniczne napięcie w ciele jest związane ze smutkiem, lękiem i złością. Jesteśmy smutni, ponieważ napięcia te ograniczają nasze bycie. Bycie ograniczonym również napawa nas złością. Co więcej, boimy się okazać smutek i złość, a więc tkwimy w ograniczonym stanie „bycia”, pozostając związani z naszym przeznaczeniem.” – Alexander Lowen. Ciało mówi. Opowiada o tych zdarzeniach własnym językiem, wołając o uważność i obecność tu i teraz. O właściwy ruch, sprzyjający rozluźnieniu, miękki i troskliwy. O właściwy oddech, pogłębiony, świadomy i uzdrawiający. To niewiele i bardzo dużo, bo wymaga często zmiany nawyków. Z tą myślą w tle, zapraszamy na zajęcia taiji i qigongu. Te bliskie i wzajemnie się uzupełniające systemy pracy z ciałem są doskonałymi narzędziami do uwalniania stresu, odpuszczania napięć, wzmacniania i uelastyczniania. Pozostały ostatnie miejsca na wrześniowy staż taiji w Starzynie, w sam raz, aby zapoznać się ze Starym Stylem Yang Taiji. Więcej informacji. Ponadto od października rusza grupa początkująca, w sali gimnastycznej, mokotowskiego Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Madalińskiego 22. Zainteresowane osoby prosimy o zapisywanie się poprzez formularz zgłoszeniowy. Z początkiem października wracają też zajęcia qigongu w Muzeum Azji i Pacyfiku. Zaglądajcie do naszego kalendarza. Póki co, do końca września, ćwiczymy na powietrzu, w Łazienkach Królewskich, przed starą Kordegardą. Zapraszamy!

III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ENERGII ŚWIADOMEGO RUCHU | Muzeum Azji i Pacyfiku | 14-15.10.2023

Po sukcesie poprzednich edycji Fundacja Dantian we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz partnerem Muzeum Azji i Pacyfiku, zaprasza na trzecią już odsłonę Ogólnopolskiego Festiwalu Energii Świadomego Ruchu. To wyjątkowe wydarzenie, które odgrywa kluczową rolę w propagowaniu wschodnioazjatyckich metod ruchu dla zdrowia i rozwoju osobistego w Polsce. W programie znajdą się zajęcia, warsztaty i wykłady, prowadzone przez doświadczonych specjalistów z całego kraju. Dzięki nim uczestnicy będą mieli możliwość odkryć nowe praktyki z zakresu świadomego ruchu, poznać ich nowe aspekty lub doskonalić swoje umiejętności. Strefa wystawców zaskoczy różnorodnością ofert prezentowanych przez wiele szkół, instruktorów i organizacji. Znajdziecie tam mnóstwo pomocnych materiałów i inspiracji. Będą ciekawe propozycje książkowe. Będą pokazy i prezentacje. Rezerwujcie czas 14 i 15 października. Niezależnie od tego, czy planujecie wziąć udział osobiście w Muzeum Azji i Pacyfiku, (link do poprzednich edycji 2022,2021) czy też zamierzacie uczestniczyć online, podczas transmisji na żywo w internecie, QiFit Festival będzie otwarty i ogólnodostępny dla wszystkich zainteresowanych. Do zobaczenia!

 

WARSZTATY ARTYSTYCZNO-RUCHOWE W MUZEUM NARODOWYM W WARSZAWIE | Al. Jerozolimskie 3 | 21.09.2023 godz. 11.00

Czy kiedykolwiek próbowałeś wycinać z gazet postacie, przedmioty i zwierzęta, a następnie komponować z nich obraz? W odnajdowaniu nowych form i znaczeń jest niesamowita przygoda. Tym razem inspiracją dla nas i pretekstem do twórczej pracy będą reprodukcje dzieł sztuki z kolekcji MNW. Na bazie zdjęć – dzieł sztuki, nauczymy się techniki kolażu. Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty kolażu surrealistycznego, gdzie to, co niemożliwe i dziwaczne jest na porządku dziennym. Podczas warsztatów znajdziemy czas by poćwiczyć zarówno ciało (gimnastyka qigong), jak i wyobraźnię.

Prowadząca – Marzena Maya Rostkowska – z wykształcenia pedagog, magister sztuki, scenograf, ilustrator, grafik. Pisząca podróżniczka, a z zamiłowania do ruchu instruktorka taiji i qigongu w Fundacji Dantian. Sztuka i Ruch to jej pasja, której daje uwagę i czas, którą zamienia na obrazy, książki, zajęcia ruchowe i filmy.

Link do strony MNW gdzie znajduje się harmonogram zajęć. Bilety w cenie 15 zł, można nabyć w kasie MNM na dwa dni przed wydarzeniem, od godz. 10.00. Zajęcia odbywają się w sali edukacyjnej koło restauracji, poziom -1.

 

MARSZ PO ZDROWIE | NIEDZIELNE PORANKI W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH | Stara Kordegarda, godz.10.00 | początek 1.10.2023

Cotygodniowe marsze to możliwość zapoznania się z prostym i co ważne, bezpłatnym sposobem dbania o własne zdrowie, a niekiedy może stanowić wsparcie w procesie zdrowienia. Zainaugurowane w ubiegłym roku masze alejami Łazienek Królewskich wracają do naszego kalendarza od pierwszej niedzieli października. Dla niektórych stały się rutyną i dla nich wyrazy uznania! Zapewne poczuli ich dobroczynny wpływ! Tych, którzy nie wiedzą jeszcze, na czym ten sekret polega, odsyłamy do ciekawych wpisów na naszym blogu – marsz afgański oraz do prezentacji na kanale You Tube, która zawiera sporo informacji teoretycznych i praktycznych o qigongu Guolin, bowiem specyficzny sposób oddychania i szczególny sposób marszu ma swoje uzasadnienie i jest przebadane naukowo, o czym pisaliśmy niejednokrotnie. Spotykamy się przed Starą Kordegardą, o godz. 10.00. Zainteresowane osoby prosimy o wcześniejsze zapisanie się poprzez formularz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *