JESIEŃ W NASTROJU FESTIWALOWYM | Trzecia edycja QiFit Festivalu w MAiP

ŻYCIE JEST JAK JAZDA NA ROWERZE. ŻEBY UTRZYMAĆ RÓWNOWAGĘ,

MUSISZ BYĆ W CIĄGŁYM RUCHU.

III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ENERGII ŚWIADOMEGO RUCHU | Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 | 14-15.10.2023

 

Żeby zachować równowagę jadąc rowerem, trzeba być w ruchu. Podobnie w życiu, bo życie to ruch. Kiedy wyobrazisz sobie symbol Yin – Yang możesz dostrzec przenikające się dwa kolory, wrażenie ruchu. Podobnie sekwencje formy taiji przenikają się miękko, płynnie przechodzą jedna w drugą. Ruch jest świadomy, swobody i niemal bez wysiłku. A jednak nim takim się stanie, mijają lata nauki! Zapraszamy na III Ogólnopolski Festiwal Energii Świadomego Ruchu – spotkanie instruktorów, adeptów oraz poszukujących wiedzy i przyszłych uczniów. Ogrom informacji i inspiracji. Ćwiczenia warsztatowe, pokazy i rozmowy. Wszystko, by przybliżyć coraz szerszemu grogu odbiorców, czym jest qigong, taij i pokrewne metody pracy z ciałem, umysłem i duchem. Festiwal ma za zadanie połączyć nauczycieli z uczniami, propagować sposoby zachowania zdrowia i dobrostanu psycho-fizycznego, dawać możliwość znalezienia dla siebie optymalnej aktywności na nadchodzącą jesień i zimę, ponieważ każdy dzień jest dobry, aby zacząć swoją drogę do lepszego życia. Program festiwalowy nabiera kolorów i treści. Prelegenci, instruktorzy i wystawcy planują swoje wystąpienia a wy, rezerwujcie czas na dwa dni QiFit Festiwalu, 14 -15 października. Więcej informacji

Ważna informacja, w niedzielę kończymy wcześniej, aby uczestnicy swobodnie zdążyli oddać swój głos w wyborach parlamentarnych. Do zobaczenia!

JESIENNE SPOTKANIA Z QIGONGIEM | regularne zajęcia w Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 | poniedziałki 18.30
W październiku do Muzeum Azji I Pacyfiku zapraszamy wielokrotnie! Oprócz QiFit Festiwalu wracamy z naszymi cotygodniowymi warsztatami. Nowy cykl „Jesienne spotkania z Qigongiem” to ćwiczenia pozwalające oszczędniej gospodarować energią. Warto przygotować się na pogodę, która ochłodzi nasze ciała, usztywniając mięśnie, ścięgna i stawy. Qigong, z jego delikatnymi, rytmicznymi ruchami, połączonymi z głębokim, uspokajającym oddechem, jest idealną aktywnością na tę porę roku.
Człowiek jest nieodłączną częścią świata przyrody. Doświadczamy największej harmonii i najpełniejszej ekspresji siebie, kiedy ucieleśniamy energię natury z jej cyklicznością a jesień to okres, w którym przyroda magazynuje energię na nadchodzące chłodniejsze miesiące. Jesienią świat w naturalny i piękny sposób pozbywa się tego, co już mu nie służy. Niech ten naturalny proces będzie dla nas inspiracją do odrzucenia tego, co nie jest nam już potrzebne, co będzie raczej balastem w konfrontacji ze zbliżającymi się wyzwaniami. W ten sposób otwiera się przestrzeń do zaproszenia tego, czego naprawdę chcemy w życiu. Nasze „Jesienne spotkania z Qigongiem”  ułatwią ci ten proces pozbywania się zbędnych emocji i wzorców myślowych. Będą okazją nie tylko do skorzystania z pozytywnych, fizycznych i fizjologicznych, efektów świadomego ruchu, ale i do wejścia w głąb psychiki, aby uświadomić sobie, jakie emocje czy aktywności, które nie służą, dobrze jak najszybciej porzucić. Czyniąc to, uwalniamy energię i robimy przestrzeń na to, kim naprawdę jesteśmy i kim chcemy się stać. Tak, jak w przyrodzie, nie jest to proces jednorazowy, a cykliczny, trwający całe życie. Harmonizując go z cyklami natury, ułatwiamy jego przeprowadzenie, pozostając w większej zgodzie z Dao. Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału przez formularz. Klikając w zdjęcie, zobacz video zaproszenie 🙂 

 

WARSZTATY ARTYSTYCZNO-RUCHOWE W MUZEUM NARODOWYM W WARSZAWIE | Al. Jerozolimskie 3 | 12.10.2023 godz. 11.00

Pamiętasz jeszcze stare czasy z książką w ręku? Z podpisanym na pierwszej stronie jej właścicielem? A może już masz w domu prawdziwy, własny ekslibris? Jeśli nie, to masz możliwość wykonać go w muzeum na warsztatach tworzenia ekslibrisów, czyli kartek, które graficznie skomponowane z imieniem, nazwiskiem oraz z symbolem wskazującym właściciela książki, będą przypominały do kogo, książka powinna wrócić po jej przeczytaniu. Przygoda z projektowaniem przed nami! Nie zabraknie również wschodnio-azjatyckiej gimnastyki, poćwiczysz nadgarstki, kręgosłup i zaktywizujesz ciało przed nowym artystycznym wyzwaniem. Zapraszamy!

Prowadząca – Marzena Maya Rostkowska – z wykształcenia pedagog, magister sztuki, scenograf, ilustrator, grafik. Pisząca podróżniczka, a z zamiłowania do ruchu instruktorka taiji i qigongu w Fundacji Dantian. Sztuka i Ruch to jej pasja, której daje uwagę i czas, którą zamienia na obrazy, książki, zajęcia ruchowe i filmy. Więcej informacji

MARSZ PO ZDROWIE | NIEDZIELNE PORANKI W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH | Stara Kordegarda, godz.10.00 | początek 1.10.2023

Poprzez różnorodne formy działalności, Fundacja Dantian od szeregu lat stara się dołożyć swoją cegiełkę w zakresie profilaktyki zdrowotnej, dzieląc się z uczestnikami zajęć wschodnioazjatyckimi technikami qigongu medycznego, o udokumentowanych, pozytywnych efektach w zapobieganiu pojawienia się chorób cywilizacyjnych oraz w ich zwalczaniu. Zainaugurowane w ubiegłym roku masze alejami Łazienek Królewskich wracają do naszego kalendarza od pierwszej niedzieli października. Te coniedzielne spotkania mają charakter profilaktyczny i edukacyjny. Zyskały już sobie zaangażowanych odbiorców, a nawet propagatorów dla których, stały się rutyną! Tych, którzy nie wiedzą jeszcze, na czym sekret tego specyficznego sposobu spacerowania polega, odsyłamy do wpisów na naszym blogu – marsz afgański oraz do prezentacji na kanale You Tube, Znaleźć tam można sporo informacji teoretycznych i praktycznych, ponieważ specyficzny sposób oddychania i szczególny sposób marszu ma swoje uzasadnienie i jest przebadany naukowo, o czym pisaliśmy niejednokrotnie.

Spotykamy się przed Starą Kordegardą, o godz. 10.00. Zainteresowane osoby prosimy o wcześniejsze zapisanie się poprzez formularz.

 

NAUKA STAREGO STYLU YANG TAIJI  | stacjonarna grupa początkująca | początek 3.10.2023

Jeśli chcesz zgłębić tajniki Starego Stylu Yang Taiji, zapraszamy na zajęcia dla grupy początkującej. 3 października rusza nowa grupa w mokotowskim Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Madalińskiego 22. Starego Stylu Yang (Yangjialaojia) to wymagający regularności i samodyscypliny styl. Poznanie fizycznej struktury ruchów całej formy zajmuje co najmniej rok, w zależności od osobistego zaangażowania. Jeśli jednak podejmiesz to wyzwanie, z czasem okaże się, że taiji stało się wspaniałym narzędziem do utrzymania zdrowia, spokoju umysłu i ducha, odzyskania elastycznych mięśni, ścięgien i powięzi. Powolna i subtelna transformacja ciała, jaka zachodzi nieostrzeżenie, może zupełnie odmienić twoje życie. Trening za treningiem zmieniać się będzie struktura ciała, zakresy ruchu, pojawi się większe wyciszenie i lepsza odporność na stres. Naprawdę warto.

Zajęcia trwają 90 minut, początek 18.30. Zainteresowane osoby prosimy o zapisywanie się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *