„Jeśli twój przeciwnik mruga rzadziej od ciebie, ustąp mu, bo …!”

Od oczu rozpoczęliśmy  nasze powakacyjne qigongowe środy w Muzem Azji i Pacyfiku. Przyświecała nam myśl, że oczy to nie tylko „zwierciadło duszy”, ale i wskaźnik zdrowia całego organizmu, w tym wszystkich jego narządów, zwłaszcza Wątroby.

Ćwiczenia i masowanie oczu po raz kolejny okazały się zadaniem z wyższej półki :-). Tu należy wspomnieć o wyjątkowym masażu „Pięciu kół odżywiających oczy”, opracowanym przez Liao Yi Lin, na podstawie metody dr. Ma Xu Zhou, nazywanej w Chinach „Aniołem Oczu”. Nie zabrakło i tym razem zestawu ćwiczeń zmierzających do redukcji napięcia mięśni gałki ocznej według Metody Bates’a (1860 – 1931).

Qigong dla oczu to jednak dużo więcej niż tylko ćwiczenia skoncentrowane na przywróceniu mięśniom gałki ocznej ich pierwotnej elastyczności, gdyż oczy to tylko jeden z elementów całego procesu widzenia. Dlatego istotne jest ćwiczenie  całego organizmu oraz zdrowy tryb życia.

Zapraszamy do opisu zestawu ćwiczeń „Qigong na oczy” https://fundacjadantian.com/qigong-dla-oczu/ , a dowiecie się też dlaczego jeśli twój przeciwnik mruga rzadziej od ciebie, to lepiej mu ustąpić! Kolejne warsztaty już w kolejną środę, 27.09, tym razem poćwiczymy nasze sfatygowane kręgosłupy:  https://fundacjadantian.com/wydarzenia/qigong-na-kregoslup-3/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “„Jeśli twój przeciwnik mruga rzadziej od ciebie, ustąp mu, bo …!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *