Spotkanie z U-Theatre w Linz

W skrócie – było rewelacyjnie!!!

W miniony sobotni wieczór, w festiwalowym i kongresowym centrum Brucknerhaus, w austriackim Linzu, mieliśmy wielką przyjemność reprezentować naszą grupę taiji w licznym gronie zahipnotyzowanych widzów.

Magiczne, rytmiczne dźwięki, rozwibrowujące serca i ciała, perfekcyjne, pełne energii, a zarazem harmonii, dynamiczne ruchy sztuk walki czternastoosobowego zespołu – to było to, czyli tajwański teatr tańca i „medytacji poprzez bębnienie”, U-Theatre, wreszcie na żywo!

Wpomnienie wypełniające po brzegi czymś na wskroś pierwotnym, dzikim i nieokiełznanym, a jednocześnie wypracowanym i perfekcyjnym jak ostra brzytwa. To było chyba nasze najkrótsze 60 minut, prawdziwy odlot, doładowanie od stóp aż po czubek głowy, spektakl wart dziewięciu godzin w pociągu.

W przerwie, wcześniejsza znajomość z kierownikiem artystycznym, osłodzona dwoma kilogramami polskich krówek, wprowadziła nas za kulisy. Szybkie podziękowanie, pamiątkowe zdjęcia, życzenia ponownego spotkania na Tajwanie, a i dlaczego nie w Polsce? po czym powrót na salę na ochładzający emocje kolejny spektakl – The Wave Quartet, koncert na cztery marimby. Krótka noc i kolejne dziewięć godzin w pociągu do Warszawy, kiedy stukot kół o szyny przywoływał dźwięczący jeszcze w uszach rytm tajwańskich bębnów…

Zapraszamy na impresje z naszej krótkiej podróży.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *