Lecząca moc wibracji

Pogoda znowu nam sprzyjała przy kolejnym, niedzielnym spotkaniu z qigongiem, tym razem z Liu Zi Jue, czyli Sześcioma Leczącymi Dźwiękami.

Tradycyjnie zaczęliśmy od przypomnienia poprzednich etapów naszej podróży, w której przekroczyliśmy już półmetek. Po przygotowniu naszych ciał wstępnymi ćwiczeniami, dźwięki szamańskich bębnów pomogły nam w spontanicznym rozluźnieniu fizycznym i mentalnym. Odbyło się krótkie głosowanie nad tym, które zwierzę powtórzymy. Wygrała żyrafa, po czym trawnik na Dziedzińcu Lorenza zamienił się w sawannę, na której całkiem pokaźne stadko żyraf wyciągało skrętnie szyje ku niebu, starając się dosięgnąć smakowitych listków akacji.

Ponieważ padło pytanie o ćwiczenia na wątrobę, wykonaliśmy „Mądrą sowę patrzącą się na księżyc” z Ośmiu Kawałków Brokatu. I wtedy przeszliśmy do leczących dźwięków.

Przesuwając się na qigongowej osi czasu, za każdym razem zapoznajemy się z coraz bardziej złożonymi ćwiczeniami. Było widoczne i odczuwalne przez wszystkich przy próbach poprawnego wykonywania Liu Zi Jue, czyli Sześciu Leczących Dźwięków. O ile poszczególne elementy układu tzn. sam ruch fizyczny i jego skorelowanie z oddechem, a nawet emisja zalecanych dźwięków, nie są tu zbyt skomplikowane, o tyle połączenie ich wszystkich z zalecaną wizualizacją i koncentracją umysłu, towarzyszącymi odpowiedniemu ruchowi ciała, oddechowi i dźwiękowi, stanowią nie lada wyzwanie przy pierwszym kontakcie z tym qigongiem. Warto jednak podjąć to wyzwanie, pamiętając, że nie bez kozery pierwsze pisane wzmianki o Sześciu Leczących Dźwiękach pojawiły się przed półtora tysiącem lat w dziele chińskiego lekarza, filozofa i poszukiwacza metod osiągnięcia nieśmiertelności, Tao Hongjinga, zatytułowanym „O dbaniu o zdrowie umysłu i przedłużaniu życia”. Więcej informacji o Liu Zi Jue w zakładce https://fundacjadantian.com/cwiczenia/

Zaś za tydzień doznamy potęgi ruchu w bezruchu, bądź znowu na Dziedzińcu Lorenza, jeżeli aura będzie dalej łaskawa, bądź w holu głównym MNW w razie deszczu. Zapraszamy, również w tygodniu, na zajęcia taijiquan i qigongu zgodnie z kalendarzem https://fundacjadantian.com/kalendarz/.

PS. Ponieważ na warsztaty przynieśliśmy tylko kilka egzemplarzy książki Mistrza Ly, które szybko się rozeszły, przypominamy, że można ją nabyć również wysyłkowo https://fundacjadantian.com/wydawnictwo-fundacji-dantian/ . Przyniesiemy również parę egzemplarzy w następną niedzielę.

Link do filmu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *