Lokomotywa zmian przed Kordegardą i w IV Liceum!

Nowością jaką możemy się podzielić z Wami jest udział naszej Fundacji w przedsięwzięciu „Lokomotywa zmian” w projekcie „Ja i komputer” do którego zaprosiła nas nasza adeptka taijiquan Anna Lonc – Markowska. Założeniami projektu jest integracja międzypokoleniowa oraz poprawa ergonomii pracy uczniów w szkole i w domu,  w tym stosowanie ćwiczeń ruchowych w przerwach śródlekcyjnych. Fundacja, dysponując wiedzą i umiejętnościami oraz wiekiem prowadzącego:-) gościła przed Kordegardą uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Tym razem to nie młodzi uczyli starszych jak obsługiwać komputery, ale starsi młodych, jak zwinnie i z gracją się poruszać – kiedy całymi dniami spędza się czas przed ekranami komputerów czy smartfonów. Wykonaliśmy wspólnie Ćwiczenia Pięciu Zwierząt – zabawa była przednia. Następnie w ramach rewanżu, Licealiści zaprosili naszego nauczyciela Jana do swojej szkoły i tam na sali gimnastycznej około 50 uczniów zmierzyło się ze starożytną gimnastyką chińską. O tym czy tradycja nie zaginie przekonamy się za jakiś czas! W każdym razie zajęcia pokazały, że opanowane ruchy małpy czy tygrysa podniosą atrakcyjność na dyskotekach:-)

IV Liceum_2 IV Liceum

4 thoughts on “Lokomotywa zmian przed Kordegardą i w IV Liceum!

  1. Krysia pisze:

    Janie Kochany! a nie zrobiłbyś takiej akcji w Zespole Szkół Muzycznych im. Szymanowskiego przy ul. Krasińskiego. Marzę o tym aby moją wnuczkę (licealistkę) zachęcić do tai chi. Ta młodzież – przyszli muzycy z pokręconymi kręgosłupami, wykoślawionymi stawami aż się prosi o takie ćwiczenia. Na razie wnuczka się chwali poczynaniami babci.
    Moc serdeczności dla Ciebie i DANTIAN

    • Fundacja Dantian pisze:

      Z przyjemnością, Krysiu, tym bardziej, że żaden muzyk nie zajdzie daleko, jeśli nie poradzi sobie z właściwym rozluźnieniem ciała, oddechem i koncentracją, czyli tym czym są qigong czy taijiquan. Jak zwykle mam problem z wolnym czasem, ale – jeśli ZSM będzie tym zainteresowane – możemy zorganizować warsztaty sprofilowane na ich potrzeby.Odezwij się, proszę, kiedy będziemy mogli porozmawiać o konkretach. Pozdrawiam serdecznie, również wnuczkę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *