Nauczyć się Taijiquan!

Uczestnicy poniedziałkowych zajęć taijiquan grupy początkującej, które odbywają się co tydzień w Muzeum Azji i Pacyfiku, mogli doświadczyć na własnej skórze, a właściwie na własnych mięśniach, ścięgnach, stawach i zmyśle orientacji, jaka jest skala zadania, które stanęło przed nimi na kolejne tygodnie, miesiące i lata…

Jak dobrze każdy z nas pamięta – tzw. początki – to właśnie one wydają się najtrudniejsze, później jest już troszkę łatwiej, choć te pierwsze ruchy… eh!

Dla otuchy i wsparcia, fragment z książki Mistrza Ly:

” W odróżnieniu od innych sztuk walki, praktyka taijiquan powoduje łagodną reakcję fizyczną. Na podstawie doświadczeń starych mistrzów wiadomo, że niewielkie zmiany na poziomie ciała powstają po trzech latach regularnej praktyki.

Uzyskane i odczuwalne efekty tej praktyki są czymś zupełnie innym niż efekty, jakie dają inne sporty. Chodzi o pewien rodzaj « niezłomności », wewnętrznej stałości ciała i ducha. To z tego powodu, ucząc się prawdziwej tradycyjnej formy taijiquan, należy ćwiczyć codziennie od pół godziny do godziny.”

Idąc za radą Mistrza Ly wspieramy wszystkich w codziennej praktyce, gdyż dzięki niej można szybko pokonać potwora niewiedzy i sztywności 🙂

Taiji_MAiP_2Taiji_MAiP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *