NOWA KSIĄŻKA, 10 URODZINY oraz ŚWIATOWY DZIEŃ TAIJI I QIGONGU | wiosenne przyspieszenie

SUKCES TO SUMA MAŁYCH WYSIŁKÓW, POWTARZANYCH DZIEŃ PO DNIU.

Kiedy myślę o zrobieniu czegoś nowego, o spełnianiu marzenia, czuję przypływ energii. Pomysły zaczynają się pojawiać w głowie jak bąbelki w musującym napoju. A potem przychodzi czas na pierwszy krok, potem kolejny i kolejny. Kiedy zaczynaliśmy tworzyć pierwsze posty na stronę Fundacji Dantian, miały one niewielką liczbę odbiorców. Zdarzyło mi się wtedy pomyśleć, po co to? Czas pokazał, że jest sens robić kolejne, małe kroki na drodze ku spełnianiu marzeń. Na drodze do pełnego i satysfakcjonującego życia. 10 lat Fundacji Dantian to długa droga budowania czegoś od podstaw. To zasadzenie małej roślinki z zaufaniem, że urośnie i stanie się wspaniałym drzewem. Postów przybywało, ale odbiorców również. Budziła się samoświadomość, rosła wytrwałość, pączkowała delikatności i zakwitała uważność. Tak niepostrzeżenie wokół każdego, wyrósł las z zasadzonych dawno małych i większych marzeń o dobrym życiu. O tym, jak będziemy świętować tę okrągłą rocznicę, poinformujemy niebawem!

NOWY TYTUŁ WYDAWNICTWA DANTIAN | BA DUAN JIN – QIGONG DYNAMICZNY autorstwa ANTOINE LY | już w sprzedaży!

Wiele musiało upłynąć wody w Wiśle, nim ten tytuł znalazła się na półce naszego internetowego sklepu, a całą długą i ciekawą historię, można przeczytać we wstępie do tego wydania, napisanym przez Jana Glińskiego. Odmian Ba Duan Jin jest wiele, najczęściej jednak są znacznie mniej złożone niż ta, opisana przez autora książki oraz praktyka zarówno taijiquan, jak i Yue Fei Ba Duan Jin. Konceptualnie i treningowo, to wersja spójna z naszą klasyczną formą Yangjialaojia taijiquan. Stanowi cenne uzupełnienie treningu. „Forma Ba Duan Jinktórej wykonanie opisane jest szczegółowo w tej książce, należy do unikatowych – przynajmniej dla mnie – gdyż interesując się i praktykując qigong od paru dziesięcioleci, tylko raz, lata temu w Hongkongu, natknąłem się na formę Ba Duan Jin – możliwe, że o tych samych korzeniach – o podobnym stopniu złożoności i równowagi w praktyce” – pisze Jan Gliński we wstępie. Książkę już można nabyć w naszym sklepie, natomiast praktyków może zaciekawić informacja o cyklu warsztatów, jakie odbędą się w ramach naszych poniedziałkowych zajęć w MAiP. O szczegółach poinformujemy wkrótce, zaglądajcie na nasze media i do naszego sklepu internetowego.

ŚWIATOWY DZIEŃ TAIJI I QIGONGU | Łazienki Królewskie | 27.04.2024, godz. 10.00

Dołącz do międzynarodowego wydarzenia! Jak co roku, w ostatnią sobotę kwietnia spotykamy się, aby wspólnie celebrować Światowy Dzień Taiji i Qigongu. Tego dnia, o godzinie 10:00 czasu lokalnego, pasjonaci świadomego ruchu wspólnie generują energię zdrowia i dobrostanu. Wraz z upływającym dniam, nieustająco ktoś praktykuje, na kolejnych częściach kuli ziemskiej. To niezwykle cenna inicjatywa, ponieważ pomaga propagować te wspaniałe sztuki dbania o ciało, umysł i ducha, jakimi są taiji i qigong. Nie ma znaczenia, czy jesteś doświadczonym praktykiem czy, dopiero zaczynasz – wszyscy są mile widziani!

WARSZTATY ARTYSTYCZNO-RUCHOWE W MUZEUM NARODOWYM W WARSZAWIE | Al. Jerozolimskie 3 | 18.04.2024 godz. 11.00

W ramach regularnych zajęć „Sztuka i Ruch” w Muzeum Narodowym, tym razem zapraszamy do „Ptasioteki”. Wiosna w pełni, rośliny zaczynają swoją wspinaczkę do słońca, wśród owadów i ptaków gwar i poruszenie. A my podczas warsztatów zmierzymy się z techniką wycinanki i ozdabiania, jak zawsze, szukając inspirujących wizerunków ptaków i roślin w muzealnych kolekcjach. Twórcze eksperymenty z wycinaniem kształtów, malowaniem i rysowaniem pisakami poprzedzimy kilkoma ćwiczeniami z zestawu qigongu „Wu Qin Xi” czyli ćwiczeń „Pięciu Zwierząt”. Będzie aktywnie, kreatywnie i ciekawie, zapraszamy! Prowadząca – Marzena Maya Rostkowska – pedagog, magister sztuki, scenograf, ilustrator, grafik. Pisząca podróżniczka, a z zamiłowania do ruchu instruktorka taiji i qigongu w Fundacji Dantian. Sztuka i Ruch to jej pasja, której daje uwagę i czas, którą zamienia na obrazy, książki, zajęcia ruchowe i filmy.

Bilety w cenie 15 zł, można nabyć w kasie MNM na dwa dni przed wydarzeniem, od godz. 10.00. Zajęcia odbywają się w sali edukacyjnej koło restauracji, poziom -1. Więcej informacji.