Noworoczny qigong na poprawę przemiany materii

https://youtu.be/ZQHTiGHiI50

Serdecznie witamy w Nowym Roku 2020, w którym nasze regularne zajęcia, rozpoczną się we wtorek, 7 stycznia. Zaś jeśli chodzi o najbliższy warsztat, nie zdziwi Was, że po długim okresie świątecznego łasuchowania i leniuchowania jego tematyką będą techniki poprawy przemiany materii, które pomogą Wam zrzucić dodatkowe kilogramy, poczuć się lekko i zdrowo po okresie Świąt oraz rozpocząć Nowy Rok ze świeżą energią!????.

Zapraszamy zatem do Studia Dantian, w najbliższy piątek, 10 stycznia 2020, o godz. 18.00, niezależnie od poziomu sprawności i umiejętności.

❓Co da Ci ten warsztat?

???? Poznasz proste, ale skuteczne ćwiczenia ruchowo-oddechowe usprawniające pracę organów wewnętrznych oraz poprawiające cyrkulację krwi i innych płynów ustrojowych w organizmie.

???? Łagodne ćwiczenia qigongu są szczególnie zalecane osobom, które chcą przywrócić harmonię w swojej gospodarce hormonalnej np. w okresie menopauzy, kiedy zwiększa się ryzyko otyłości brzusznej, przybywa kilogramów, a nawet
może wystąpić cukrzyca typu II. Według badań dotyczących wpływu qigongu na cukrzycę typu II, po ok. 3 miesiącach regularnej praktyki następuje zmniejszenie poziomu hemoglobiny glikowanej do wyniku, który jest osiągalny tylko w przypadku leczenia farmakologicznego!

???? Dzięki ćwiczeniom qigongu, obniżysz poziom kortyzolu w organizmie, w następstwie zmniejszysz poziom stresu. A stres ma bezpośredni wpływ na tycie. Odczuwany stres, przyczynia się do nadmiernego wydzielania kortyzolu, nazywanego hormonem stresu (jego nadmiar powoduje m.in. otyłość), a hamuje wydzielanie testosteronu, który z kolei ułatwia spalanie tłuszczu i utrudnia jego gromadzenie. Ćwiczenia relaksujące umysł obniżają poziom kortyzolu we krwi i ogólnie prowadzą do przywrócenia optymalnej gospodarki hormonalnej organizmu.

???? Spokojny ruch i praktyka oddechu uspokoją Twoje myśli, wyciszą, dając możliwość większego panowania nad nastrojem, emocjami.

???? Cena warsztatów 〜 40 zł
???? Zapisy: ???? studiodantian@gmail.com

Warsztaty poprowadzi Główny Instruktor taiji i qigongu Fundacji i Studia Dantian – Jan Gliński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *