ÓSME URODZINY FUNDACJI DANTIAN | ĆWICZYMY I ŚWIĘTUJEMY | Łazienki Królewskie | 15.05.22 godz. 9.00

15 maja nasza Fundacja kończy 8 lat! Ósemka ()uważana jest przez Chińczyków za najszczęśliwszą liczbę, ponieważ wymawia się podobnie jak , bogacenie się. Niech to będzie dobra wróżba dla naszej Fundacji 😀.
Ósemka często pojawia się w qigong-u. Jedną z jego najbardziej rozpowszechnionych form jest Ba Duan Jin, czyli Osiem Kawałków Brokatu. Z kolei Baguazhang, czyli Dłoń Ośmiu Trygramów, jest jednym z trzech głównych systemów sztuk walki szkoły Wudang (dwa pozostałe to Taiji i Xing Yi). Jest też Osiem Cudownych Meridianów (Qi Jing Ba Mai), stanowiących rezerwuary energii dla pozostałych meridianów i będących rodzajem rusztowania energetycznego naszego ciała. Nic więc dziwnego, że szczęśliwa ósemka będzie też przyświecała naszym ćwiczeniom w najbliższą, rocznicową niedzielę.  Zapraszamy do Łazienek Królewskich, przed Starą Kordegardę. Po ćwiczeniach świętujemy na pikniku składkowym ze zdrowymi przekąskami! Będzie też pyszna herbata z Tajwanu!