Zdjęcie z dnia taiji i qiongu

Relacja ze Światowego Dnia Taiji i Qigongu 2022

Była to już dziewiąta, wspólna celebracja Światowego Dnia Taiji I Qigongu w pięknej, wiosennej scenerii parku Łazienek Królewskich.

Każdego roku, w ostatnią sobotę kwietnia, o godzinie 10.00 czasu lokalnego, na całym świecie praktycy i miłośnicy qigongu spotykają się by razem ćwiczyć, co i my też uczyniliśmy! Tym sposobem przez cała kulę ziemską przetacza się fala pozytywnej energii, wzbudzonej przez miliony adeptów.

Ci, którzy dołączyli do nas, mieli okazję sięgnąć do przebogatej skarbnicy qigongu i tym razem rozwinąć swoje wiosenne skrzydła z Fundacją Dantian.

Rozpoczęliśmy od kilku ćwiczeń rozgrzewających, następnie przeszliśmy do „Lotu dzikiej gęsi”, aby wkrótce stać się stadem  latających orłów, kluczem żurawi, feniksami powstającymi z ognia, a tego dnia słońce naprawdę przygrzewało.

Wykonaliśmy również wspólnie pierwszą część formy Starego Stylu Yang oraz mieliśmy możliwość zaprezentować fragmenty naszych form szabli, kija i miecza.

Zdjęcie z dnia taiji i qiongu

Zdjęcie z dnia taiji i qiongu

Zdjęcie z dnia taiji i qiongu

Poniżej filmik i seria zdjęć ze spotkania. Ponownie zobaczymy się przy tej okazji za rok, a póki co, zapraszamy do wspólnych ćwiczeń!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *