Uwolnij się od napiec i bolu

Uwolnij się od napięć i bólu – ćwiczenia i warsztaty!

Według statystyk ponad 80% Polaków cierpi na częste bóle kręgosłupa oraz rozliczne napięcia, związane z siedzącym trybem pracy i brakiem codziennego ruchu. Dlatego w Studio Dantian rozpoczynamy nowy cykl warsztatów pod hasłem: ”Uwolnij się od napięć i bólu”. Od czwartku 14 listopada, a także w każdy kolejny czwartek, będziemy wspólnie podnosić komfort funkcjonowania w swoim ciele i w życiu!

Jakie techniki fizjoterapeutyczne uwalniają od bólu i napięć?

Warsztaty: ”Uwolnij się od napięć i bólu” skoncentrowane będą na poznawaniu różnorodnych technik fizjoterapeutycznych takich jak:

✔️ automasaż
✔️ praca z ciałem poprzez świadomy ruch
✔️ podążanie za oddechem

Dzięki poznanym technikom, zmniejszymy napięcie w tkankach – w mięśniach i powięziach – stopniowo uwalniając się od bólu.

Podczas cyklicznych warsztatów, będziemy uczyć się mowy swojego ciała, aby odnajdywać nieuświadomione przyczyny bólu i je likwidować. Rozpoznanie miejsc, w których powstały napięcia jest kluczowe do tego, aby je „odmrozić” – przywracając elastyczność i równowagę.

Kto poprowadzi warsztaty?

Warsztaty poprowadzi Anna Gostkowska – dyplomowana fizjoterapeutka, zorientowana holistycznie na człowieka. W pracy z pacjentem łączy szereg technik fizjoterapeutycznych z praktycznym użyciem innowacyjnego urządzenia do aktywacji mięśni antygrawitacyjnych: fotela AMA, zaprojektowanego przez dr med. Tadeusza Mazura – specjalistę rehabilitacji i neurologii.

Szerokie spektrum działania fotela AMA pomaga przywrócić prawidłową pracę kręgosłupa, uruchomić przeponę oraz „uwzorcowić” sylwetkę, co ma głęboki wpływ na wszystkie nasze układy wewnętrzne oraz ich harmonijną współpracę.

Ten cykl warsztatów, to wspólna i regularna (cotygodniowa) mobilizacja, ale też droga do poznania i zaprzyjaźnienia się z samym sobą!

Uwolnij się od napięć i bólu w 3 krokach – ćwiczenia

Przed warsztatami poznaj Anię oraz polecane przez nią ćwiczenia uwalniające od napięć i bólu. Podążaj za głosem Ani!

1. Krok: skontaktuj się ze swoim ciałem

Znajdź dosłownie 3 minuty, aby poznać to proste ćwiczenie, dzięki któremu łatwiej skontaktujesz się ze swoim ciałem. To ćwiczenie jest zaczerpnięte z metody somatic experiencing i pomoże Ci wsłuchać się w swoje ciało, lepiej go zrozumieć, ale też łagodnie zmniejszyć napięcia ukryte w tkankach. Bądź uważny, wsłuchaj się w swój oddech… Poczuj błogi spokój…

Jak się czujesz po tej praktyce? Za moment kolejne ćwiczenie.

2. Krok: wykonaj ćwiczenie na ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym

Oto proste ćwiczenie zbawienne dla kręgosłupa! Jest niezwykle pomocne przy bólach kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, a ćwicząc je regularnie, wzmocnisz mięśnie porzeczne brzucha. Wzmocnienie tych partii mięśni, zapewni odpowiednią stabilizację dolnego odcinka pleców i uwolni od bólu kręgosłupa. Ćwicz na zdrowie!

3. Krok: zapisz się na warsztaty!

Więcej ćwiczeń oraz technik fizjoterapeutycznych poznasz już bezpośrednio na warsztatach. Zaczynamy już 14 listopada w godz. 18.00 – 19.45 (oraz w każdy kolejny czwartek) w Studio Dantian (ul Słupecka 4/37)

Pytania o warsztaty i zapisy na adres: studiodantian@gmail.com 

Możesz skontaktować się z nami telefonicznie: 794 506 585
Uwaga: ilość miejsc ograniczona!

Cena pojedynczych warsztatów → 50 zł
Cana karnetu (udział w 4 warsztatach) → 160 zł

 

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *