W KONTAKCIE Z NATURĄ I ZE SOBĄ | niezawodny sposób na zdrowie

 

DOŚWIADCZENIE NIE JEST TYM, CO CI SIĘ PRZYDARZA, ALE TYM,

CO ROBISZ WOBEC TEGO, CO CI SIĘ PRZYDARZA.

 

QIGONG W PARKU KULTURY W POWSINIE | pozostały dwie wakacyjne soboty |  8 lipca oraz 19 sierpnia | NIE PRZEGAP!

Kto nie lubi schronić się wśród drzew podczas letnich upałów? Spędzanie czasu w naturze, ćwiczenia na powietrzu, spacer po lesie a na koniec kawa pod gołym niebem.. Wakacje w mieście mają swój urok! To też najlepszy czas i najbardziej sprzyjające warunki do tworzenia lepszych nawyków. A dobre zwyczaje w zakresie własnego ciała i umysłu to droga do lepszego samopoczucia. Dookoła nas dzieje się bardzo wiele, istotą jest zadbać o własne zasoby – zdrowie, elastyczne ciało, zwinne ruchy, ale też spokojny i zrównoważony umysł, aby podejmowane decyzje były optymalne, wobec tego, co się nam przydarza. Zapraszamy w najbliższą sobotę na drugie już zajęcia plenerowe do Parku Kultury w Powsinie. Spotykamy się o 11.50 przed Klubokawiarnią.  Do zobaczenia.

LETNI CYKL W MUZEUM NARODOWYM W WARSZAWIE | Al. Jerozolimskie 3 |  środy, godz. 10.30

Dziedziniec Lorentza w Muzeum Narodowym w Warszawie to ciekawe miejsce z kilku powodów. Idąc wzdłuż budynków MNW, pojawia się otwarta brama.. a zaraz za nią spokojniejsza i bardziej przyjazna przestrzeń dziedzińca. Muzeum kusi swoimi zbiorami, aromatem kawy zaprasza kafejka tuż po lewej, ale można też spotkać grupę praktykujących taiji i qigong. Od połowy maja bowiem, odbywają się tam wakacyjne zajęcia qigongu. Podobnie jak sztukę poznajemy poprzez jej kontemplację i doświadczanie, tak też poprzez świadomy ruch odnaleźć można ciszę i ukojenie dla ciała, umysłu i duszy. Z tą myślą przewodnią zapraszamy na cykl otwartych zajęć „Qigong w muzeum – prozdrowotne ćwiczenia dla każdego”. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się we wszystkie wakacyjne środy, na dziedzińcu Lorentza w MNW, o godz. 10.30. Do zobaczenia!

WAKACYJNE TRENINGI TAIJI  |  | ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE, przed Starą Kordegardą |  wtorki i czwartki, godz. 18.00

Lato to najlepszy czas na zasmakowanie różnych dyscyplin sportu, by znaleźć tę ulubioną, która jesienią i zimą pomoże zachować dobrą kondycję i odporność. My nieustająco zapraszamy do ćwiczeń taiji. Każdy z adeptów ma swoją drogę, która go na tę ścieżkę sprowadziła. Dla jednych to były zmagania z bólem kręgosłupa, czasem kontuzje, które uniemożliwiały swobodny ruch. Dla wielu to przygoda ze sztuką walki, jaką taiji bezsprzecznie jest. Harmonia i siła płynąca z wykonywania miękkich, płynnych ruchów daje wewnętrzny spokój i dystans. A szersza perspektywa, jaką daje cichy umysł to lepsze decyzje. Ty również możesz odkryć taiji dla siebie. We wtorki i czwartki spotykamy się w Łazienkach Królewskich, przed Starą Kordegardą. Kto z nami ćwiczył wie, że ćwiczymy niezależnie od pogody, przez cały rok. Twoje ciało polubi ten ruch. Spróbuj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *