Weekend z Fundacją Dantian 29-30 września

Serdecznie zapraszamy w pierwszy jesienny weekend na nasze pokazy i do wspólnych ćwiczeń z Fundacją Dantian. Możecie spotkać nas w sobotę na Starym Mokotowie oraz w niedzielę w Ogrodzie Saskim.

W sobotę, 29 września, czeka nas Zdrowie na Mokotowie na parkingu przy Szpitalu Św. Elżbiety, przy ul. Goszczyńskiego 1, gdzie znajduje się Mokotowskie Centrum Medyczne.  Około godz. 13:00 można będzie poćwiczyć z nami Qigong, ale nie tylko. Tego dnia organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, więcej informacji w naszym Kalendarzu: https://fundacjadantian.com/wydarzenia/przystanek-zdrowie-na-mokotowie-ii-edycja/

Zaś w niedzielę, 30 września, jak co roku, widzimy się w Ogrodzie Saskim z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych https://fundacjadantian.com/wydarzenia/jarmark-kreatywnosci-2018/.

Z wielką radością zapraszamy wszystkich seniorów i przyjaciół osób starszych do celebracji tego wyjątkowego święta. Wspólnie pokażemy, że życie może mieć mnóstwo pięknych barw! Nie zabraknie okazji do aktywności fizycznej, gdyż mamy w programie:

12:00 – 12:30 WARTO ODDYCHAĆ – podstawy prawidłowego oddechu i dwie pożyteczne techniki oddechu na co dzień. Prowadzi: Aleksandra Duda.

Oddychanie odbywa się automatycznie i dlatego poświęcamy mu mało uwagi.  Tymczasem, oddech jest naszym wielkim niewykorzystanym zasobem, do którego mamy dostęp przez 24 godziny na dobę. Małe dzieci oddychają naturalnie i swobodnie, ale z upływem lat tracą tę umiejętność pod wpływem stresów i obserwacji ludzi dorosłych. W ich późniejszym życiu, ani a przedszkolu, ani szkole, już nikt nie będzie zwracać uwagi na właściwości oddechu, złe nawyki zostaną więc utrwalone.

Nieprawidłowe oddychanie spowodować może choroby, w tym zaburzenia psychiczne, ponieważ nie dostarcza ciału dostatecznej dawki tlenu oraz uniemożliwia właściwe działanie systemowi nerwowemu odpowiedzialnemu za likwidację reakcji stresowej.

Nieoczekiwanie duże korzyści możemy więc odnieść z  nauki prawidłowego oddychania, a proste techniki przyniosą nam dodatkowy relaks i zadowolenie.

14:00 – 14:30 – QIGONG PIĘCIU ZWIERZĄT. Prowadzi: Jan Gliński

Qigong Pięciu Zwierząt jest zestawem pięciu ćwiczeń, imitujących ruchy wybranych dzikich zwierząt i ptaków, służących ułatwieniu przepływu qi (energii wewnętrznej) oraz ogólnemu wzmocnieniu ciała i psychiki. O ponad 2000 lat historii, jest uważany za najstarszy kompletny system qigongu praktykowany do dzisiaj. Jego fundamentem jest wiara, że naśladowanie zachowania dzikich zwierząt – oprócz walorów zdrowotnych – pogłębia związek człowieka z naturą, a tym samym prowadzi do samodoskonalenia i samorealizacji.

Zapraszamy naszych wolontariuszy, którzy już we wcześniejszych latach wspierali nas swoją obecnością przy  naszym stoisku oraz wspólnych ćwiczeniach. Czekamy na Wasze zgłoszenia do soboty w południe pod mailem: rostkowska.marzena@gmail.com

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *