Wiele się dzieje w marcu w Studiu Dantian!

Przed nami marzec, a w nim okazja do dalszego samorozwoju i kontynuacji rozpoczętych zajęć.

Zapraszamy do zapoznania się z marcowymi warsztatami, spotkaniami, prelekcjami i koncertami.

QIGONG  – warsztaty chińskiej gimnastyki prozdrowotnej

W każdy poniedziałek zapraszamy na regularne warsztaty chińskiej gimnastyki prozdrowotnej, QIGONG, które prowadzi Jan Gliński w Studiu Dantian.

 

Po co ćwiczymy qigong? Aby zachować zdrowie, leczyć ciało, uspokajać umysł i przywracać aspekty duchowe w naszym życiu. Każdy poniedziałek jest dobry aby, dołącz do nas! Pamiętajmy, że to właśnie qigong pozwala zapewnić elastyczność, wydolność i siłę organizmu. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają i regulują pracę narządów wewnętrznych, układu nerwowego i układu odpornościowego, łagodzą bóle, regulują hormony, zmniejszają stres i uwalniają emocje. Dlatego ćwicz, bo warto!
Godz. 16.45 – 17.45. Inwestycja: 30 zł. Zapisy: studiodantian@gmail.com

Leczące wibracje, między mistyką, a fizyką

Zapraszamy również na wyjątkową prelekcje i warsztaty 6 marca, Leczące wibracje, między mistyką, a fizyką, które poprowadzi Jan Gliński – doktor nauk fizycznych i długoletni adept tradycyjnych, dalekowschodnich metod treningu ciała, umysłu i ducha. Podczas spotkania połączymy teorię z praktyką wybranych tradycyjnych technik oddziaływania wibracji na organizm ludzki. Przyjdź i zagraj na starych misach tybetańskich z siedmiu metali planetarnych, wykonaj rytmiczny „Rytuał Serca” Qigongu Szkoły Mędrców z Góry Emei, doświadcz „Rytmu Serca” indiańskiego bębna, spróbuj chińskich Sześciu Leczących Dźwięków i Tybetańskich Pięciu Sylab Bojowych oraz dowiedz się, co łączy cymatykę i chorały gregoriańskie.

Zanurz się w leczących dźwiękach! Godz. 18.00 – 21.00. Inwestycja: 50 zł. Zapisy: studiodantian@gmail.com

Krąg Kobiet

Zapraszamy 7 marca na Krąg Kobiet, który poprowadzi Marta Pawełek-Dukaczewska – terapeutka wisceralna, pasjonatka zdrowego trybu życia z dużą wiedzą z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Kobieta jest cudowna jako istota samodzielna, dopełniona w stadzie, pośród innych kobiet. Dopełniona ich połączoną energią. W powiązaniu, w więzi, w aktywności, w rozmowie, ciesząca się życiem. Dzieląca się pomiędzy innymi kobietami każdym swoim doświadczeniem. Bez oceniania, bez wstydu, bez sztucznych barier, które nie pochodzą z jej wnętrza.

Jesteśmy, zapraszamy, przyjdź. Dołącz do nas 7 marca. Zaczynamy o 18.00. Medytujemy, rozmawiamy, bawimy się i uczymy do 22.00! Inwestycja: 30 zł (Zabierz coś na ząb, na wspólne biesiadowanie) Zapisy: studiodantian@gmail.com

Krąg Mężczyzn

 

Zapraszamy 7 marca na Krąg Męski, który poprowadzi Gregory Luc Fish – artysta, malarz, praktyk terapii oddechowych i medytacji. Współzałożyciel męskiej grupy wsparcia spotykającej się regularnie od 10 lat w Warszawie. Intencją spotykania się regularnie w kręgu jest budowanie szczerych relacji z innymi mężczyznami, dzielenie się swoim doświadczeniem oraz inspirowanie nawzajem do lepszego i pełniejszego życia.
Zaczynamy o 18.00. Medytujemy, rozmawiamy, bawimy się i uczymy do 21.00! Inwestycja: 30 zł. Zapisy: studiodantian@gmail.com

Oblicza Kobiecości – gala taneczna

Zapraszamy 8 marca na galę taneczną, którą poprowadzą instruktorki tańca – Emilia Anna Potocka (Liu Yi Lan), Agnieszka Stradomska, Apsara Afsanesara.
W Dzień Kobiet chcemy pokazać oraz docenić KOBIECOŚĆ – zaakcentować zmysłowość, powab i delikatność, która z niej wynika. A taniec pozwala każdej kobiecie odnaleźć ją w sobie, i co ważne pokochać swoje ciało. Takim jakie jest. A jest piękne! Gala Oblicza Kobiecości, to także okazja, aby zapoznać się z wielokulturowością tańca – jego kunsztem i różnorodnością w zależności od miejsca pochodzenia. To będzie również szczególny dzień dla naszych instruktorek i ich uczennic – po kilku miesiącach ciężkiej pracy, zademonstrują swoje umiejętności i jednocześnie podsumują cały semestr swoich tanecznych dokonań!
Zapraszamy! Godz. 17.00 – 19.00. Wstęp wolny!

Oddech metodą Butejki

Zapraszamy 13 marca na warsztaty Oddech metodą Butejki , które poprowadzi Małgorzata Bochińska – instruktorka metody biegania ChiRunning, metody oddechowej Butejki i Tlenowej Przewagi Patryka McKeown. Biorąc udział w warsztatach dowiesz się: jak biegać wykorzystując najefektywniej swoje zasoby energetyczne i unikając kontuzji, jak oddychać, aby więcej tlenu docierało do mięśni, mózgu i poszczególnych organów, jak za pomocą oddechu wyciszyć rozbiegany umysł i poprawić zdrowie i kondycję, koncentrując się świadomie na każdym kroku i oddechu Przyjdź na warsztaty i odkryj możliwości swojego oddechu oraz odszukaj harmonię i wydajność w ruchu. Naucz się odpowiednio oddychać, aby zyskać więcej energii, lepiej dotlenić i odżywić tkanki, unormować ciśnienie i spać spokojnie.
Zapraszamy! Godz. 18.00 – 20.00. Inwestycja: 50 zł. Zapisy: studiodantian@gmail.com

Masaż Breussa

Zapraszamy 13 – 15 marca na masaż Breussa, który przeprowadzi Dawid Kazana – Syn Barbary Kazana, od 4 lat szkoli się pod jej okiem w dziedzinie masażu Breussa.
Masaż Breussa daje wspaniałe rezultaty w leczeniu dyskopatii kręgosłupa. Głównym czynnikiem terapeutycznym jest olej z dziurawca (przygotowany przez naturoterapeutkę – Barbarę Kazana), który ma właściwości odżywiające i regenerujące dla krążków międzykręgowych. Równie ważnym elementem masażu, jest stosowanie technik powodujących trakcję stawów kręgosłupa, inaczej mówiąc technik rozciągających kręgosłup. Umożliwia to „dyskom” powrót do swoich naturalnych kształtów, oraz powoduje lepsze nawilżenie ich płynem mózgowo-rdzeniowym.
Inwestycja: 200 zł. Zapisy: studiodantian@gmail.com

Sesje oddechowe

 

Zapraszamy od 16 marca na grupowe sesje oddechowe, które poprowadzi Gregory Luc Fish – artysta, malarz, praktyk terapii oddechowych i medytacji.
Intencją spotykania się regularnie w ramach sesji oddechowych, jest budowanie lepszej relacji z samym sobą – ciałem i emocjami. Lepszy kontakt ze sobą, to lepszy kontakt z intuicją oraz łatwiejsze podejmowanie właściwych decyzji, a w efekcie bardziej pasjonujące i szczęśliwsze życie. Podczas sesji będziemy praktykować oddech połączony, w którym nie ma przerwy pomiędzy wdechem i wydechem. Wdech jest głęboki i aktywny, a wydech delikatny i bez wysiłku. Ten sposób oddychania jest typowy dla zrelaksowanych małych dzieci i zwierząt w stanie odprężenia. Oddech połączony pozwala lepiej poczuć co dzieje się w ciele, gdzie są napięcia, gdzie rozluźnienie, gdzie jest zimno, a gdzie ciepło lub mrowienie. Umysł skupiony na połączonych oddechach odpuszcza nieco kontrolę i łatwiej jest skontaktować się ze swoimi emocjami, uczuciami i ciałem.
Przyjdź, pooddychaj, nawiąż kontakt ze sobą. Godz. 20.00 – 22.00. Inwestycja: 60 zł. Zapisy: studiodantian@gmail.com

Poszukiwanie skarbów dla leniwych

Zapraszamy 20 marca na warsztaty, które poprowadzi Tomasz Chodkowski – autor nietypowego poradnika rozwoju osobistego dla osób poszukujących poczucia sensu, szczęścia, lepszego rozumienia siebie i otaczającego świata. Nawiązując do teorii „biologii przekonań” Bruce’a Liptona, podczas warsztatu będziemy pracować nad tym: jak rozpoznawać, definiować i wykorzystywać własne, podstawowe zasoby, jak uważnie obserwować, rozpoznawać i odczytywać przekonania, jak przekonania wpływają na zarządzanie życiem, jak zmieniać przekonania, by otworzyć możliwości korzystania ze wszystkich zasobów, jak sprawić, by skarbem stały się rzeczy proste. Korzyści płynące z warsztatu: lepsze poznanie siebie, tego co nami kieruje i tego, co mamy we własnym zasięgu, sprawniejsze rozpoznawanie i nazywanie zasobów, umiejętności, kompetencji i przekonań, poszerzenie wiedzy o mechanizmach funkcjonowania człowieka, podniesienie gotowości do rozpoznawania i zmiany własnych przekonań.
Godz. 18.00 – 21.00. Inwestycja: 90 zł. Zapisy: studiodantian@gmail.com

Rola powięzi w pracy z ciałem

Zapraszamy 22 marca na prelekcję ROLA POWIĘZI W PRACY Z CIAŁEM, które poprowadzi Anna Święcka-Głowacka – terapeutka Integracji Strukturalnej, znanej też jako Rolfing®, zajmuje się również terapią blizn wg metody ScarWork™. Bez względu na źródło pochodzenia bólu jest to doświadczenie dewastujące jakość życia cierpiącego człowieka. Przedstawione podczas prelekcji podejście reprezentuje niemedyczny i niefarmakologiczny sposób radzenia sobie z bólem, ale także ze sztywnością i napięciem wynikającymi z przebytej operacji, wypadku, traumy czy chronicznego stresu. Biorąc udział w prelekcji, dowiesz się czym jest Rolfing®. Poznasz tą holistyczną, manualną metodę pracy z ciałem koncentrującej się na tkance powięziowej, której celem jest uwolnienie głęboko zakorzenionych napięć oraz bólu. Poznasz ScarWork™ , czyli metodę pracy z bliznami pooperacyjnymi, po poparzeniach lub po chemioterapii. Dowiesz się, jak działa dotyk terapeuty w oparciu o zebrane dane naukowe oraz jakie przynosi korzyści i czego można się spodziewać.
Godz. 17.00 – 19.00. Inwestycja: 30 zł. Zapisy: studiodantian@gmail.com

Moc jest z Tobą!

Zapraszamy 27 marca na wykład MOC JEST Z TOBĄ!, który poprowadzi Dorota Ziemba-Miłek – Konsultant Recall Healing i Psychogenealogii, Hipnoterapeuta, Certyfikowana terapeuta Kwantowego Uzdrawiania Hipnozą QHHT, Praktyk SRT (Spiritual Response Therapy. Uzdrawianie, Transformacja i Rozwój Świadomością – to obszary, które zgłębimy podczas wykładu. Istnieje wiele poziomów naszej świadomości, do których na co dzień nie mamy dostępu. Na tych poziomach ZAPISANE są nasze przekonania i dogmaty, które warunkują naszą rzeczywistość. Nieświadomie żyjemy więc w „więzieniu” własnych, nieświadomych zapisów. Jeśli uświadomimy sobie i przeniesiemy na poziom świadomy, to co do tej pory było nieuświadomione, mechanizm zachowań przestaje działać automatycznie i odzyskujemy możliwość reagowania na różne sytuacje, w niezaprogramowany, niezależny od nas sposób, ale świadomie odzyskując możliwość kreowania naszego życia w taki sposób, w jaki chcemy je doświadczać.
Godz. 18.00 – 20.00. Inwestycja: 30 zł. Zapisy: studiodantian@gmail.com

Koncert kamertonowy

Zapraszamy 29 marca na Koncert Kamertonowy, który poprowadzi Sylwia Nadgrodkiewicz. Fala dźwiękowa kamertonów dociera do samych komórek ciała i wchodzi w rezonans ze wszelkimi strunami w naszym ciele, a nie trudno sobie wyobrazić, co nimi jest: powięzi, mięśnie, sam łańcuch DNA, etc. Jeśli oprzeć się o fizykę kwantową, jesteśmy zagęszczoną energią, czyli falą, zatem nie trudno sobie wyobrazić jak mocne działanie ma dźwięk. Kamertony lecznicze emitują naturalną falę w skali pitagorejskiej, która przywraca nas do stanu harmonii, a tym samym zdrowia.
Godz. 19.00 – 21.00. Inwestycja: 60 zł. Zapisy: studiodantian@gmail.com

Studio Dantian inspiruje

STUDIO DANTIAN INSPIRUJE

Zobacz rozmowę dr Tadeusza Mazura z Janem Glińskim
Na kanale YouTube Studia Dantian możesz zobaczyć rozmowę z dr med. Tadeuszem Mazurem – specjalistą rehabilitacji i neurologii, który wynalazł urządzenie do „aktywnego siedzenia” – Aktywizator Mięśni Antygrawitacyjnych, w skrócie AMA. AMA pozwala odkryć optymalną aktywność ruchową, zmniejszając bóle kręgosłupa, korygując postawę i sposób oddychania. Jak to działa? Zobacz naszą rozmowę!
CZEKAMY NA WAS!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *