Z podróży do miejsc mocy

Witam Was u progu nowego roku szkolnego w Fundacji i Studiu Dantian.

Wkrótce wracam do Warszawy po dwumiesięcznym wyjeździe, w trakcie którego mieszanka tematów zawodowych, prywatnych, ale i na szczęście również wakacyjnych, zawiodła mnie do kilku krajów Azji Południowo-Wschodniej i Europy. 

Nie zdziwicie się gdy Wam powiem, że nie miałem dnia bez ćwiczeń ☺. Zarówno tych pod kierunkiem Mistrza Ly, z którym będę miał jeszcze okazję odbyć kolejną, kilkudniową sesję treningową przed wylotem do Wwy, ale i tych, bardzo cennych godzin spędzonych na samodzielnych ćwiczeniach, bez ograniczeń czasowych, w rytmie narzucanym przez wewnętrzne odczucia i pulsacje otaczającej przyrody. A tym razem była nią często tropikalna dżungla, podnóża wulkanów, czy dzikie brzegi falującego oceanu, gdzie wszędzie można było poczuć siły przyrody i wszechświata, zarazem niszczycielskie i życiodajne. Ćwicząc taiji czy qigong w takim otoczeniu jest zawsze wyjątkowym przeżyciem, pozwalającym wejść głębiej, pełniej w stan odczuwalnego kontaktu i harmonii z tymi siłami. Trudno to wypowiedzieć czy opisać, a jakiekolwiek słowne i logiczne uzasadnienie, dlaczego warto poświęcić swój czas na zgłębianie tajników tradycyjnych sztuk samorozwoju, ćwiczących jednocześnie ciało, umysł i ducha, staje się płytkie i zbędne… 

Wracam więc do Wwy z naładowanymi akumulatorami i chęcią dalszego przekazywania tego, czego sam się nauczyłem przez ostatnie dziesięciolecia, tym, którzy albo już weszli na tę samą drogę, albo chcą spróbować jak to naprawdę na niej jest.  

Do początku września uaktualnimy nasze portale i ich kalendarze. Jeśli chodzi o taiji, rozpoczniemy zajęcia od poniedziałku, 9 września. 

Stworzymy nową grupę początkującą, która będzie ćwiczyć dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i środy, między 18.00 a 19.30 (zapisy ruszają od 02 września). 

Grupa średniozaawansowana, czyli zeszłoroczna grupa początkująca, będzie w dalszym ciągu ćwiczyć w poniedziałki i środy, między 20.00 a 21.30. 

Zajęcia grupa początkującej i średniozaawansowanej będą się odbywały w Studiu Dantian przy ulicy Słupeckiej 4/37.

Grupa zaawansowana będzie trenować według zeszłorocznego kalendarza, czyli we wtorki i czwartki, między 18.30 i 20.00, w 42 LO, przy ulicy Madalińskiego 22. 

Przy okazji, chciałbym już teraz zaprosić Was na dwa szczególne, wrześniowe wydarzenia (już niedługo więcej szczegółowych informacji).

W sobotę 14 września, o 20.00, w sali Och-Teatru, przy ulicy Grójeckiej 65, zapraszamy na imprezę z okazji pięciolecia istnienia naszej Fundacji Dantian.  W programie przewidziane są m.in. występy ćwiczących w Studiu Dantian nie tylko taiji, ale i różnorodne tańce chińskie, tańce z wachlarzami bojowymi czy orientalny taniec brzucha. Wstęp wolny. 

Zaś tydzień później, w sobotę 21.09, zapraszamy na Dzień Otwarty Studia Dantian (ul. Słupecka 4). Będzie to dobra okazja do zapoznania się z całościową ofertą naszego Studia, zarówno w części ćwiczeniowej i warsztatowej, jak i terapeutycznej oraz kulturowej, ogólnorozwojowej.

Zapraszam Was i na te wydarzenia, i do korzystania z oferty Studia Dantian, i do współpracy, także w imieniu naszego całego zespołu,

Jan Gliński 

PS. Aby przybliżyć Wam przynajmniej niektóre miejsca, w których ćwiczyłem, poniżej zbiór krótkich migawek. Nie było łatwo znaleźć tam kogoś, aby nakręcił telefonem krótką sekwencję, która nadałaby się do sieci, ale nawet przy wszelkich brakach realizacyjnych, mam nadzieję, że klimat tych szczególnych miejsc będzie przez Was odczuwalny ☺. A na zakończenie, także krótki przekaz od Mistrza Ly, po niedawnym wspólnym, porannym treningu nad brzegiem Dordogne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *