Zaczęliśmy Rok Ziemnego Psa !

W „naszą” środę, 14 lutego, w Muzeum Azji i Pacyfiku, spotkaliśmy się w licznym gronie w wigilię Nowego Roku Psa, która wypadła wyjątkowo zarówno w Środę Popielcową, jak i w Walentynki. Pogodzenie tematyki tych trzech świąt w jednej prezentacji było nie lada wyzwaniem dla Jana Glińskiego, ale też pozwoliło na przedstawienie szeregu, często zaskakująco wspólnych wątków w mitologiach i wierzeniach, nie tylko w Azji, ale i w starożytnej Europie, Afryce, czy w obu Amerykach. Nie zabrakło też spojrzenia na ostatnie przygotowania do obchodów Chińskiego Nowego Roku w Singapurze, nakręcone kilka dni wcześniej.

Oczywiście dominowały klimaty azjatyckie z kolorystyczną dominantą szczęśliwej czerwieni. Jak co roku był też mini-kiermasz, gdzie można było zakupić swoim ukochanym walentynkowe i noworoczne prezenty, Były też czerwone koperty dla tych, którzy azjatyckim zwyczajem chcieli podarować je swoim bliskim z banknotem w środku. A dla ciekawych co ich czeka w Nowym Roku, mieliśmy czekoladowe ciasteczka z niekonwencjonalnymi wróżbami.

Nie zapomnieliśmy też o krótkiej serii ćwiczeń – jako, że były to Walentynki, więc wybraliśmy akupresurę na problemy z sercem 🙂

W Nowym Roku Psa życzymy wszystkim ćwiczącym elastyczności i zwinności jaką mają nasi czworonożni przyjaciele! W tym duchu, zapraszamy w najbliższą środę, 21 lutego, o 18:00, na warsztaty Qigongu na kręgosłup, z kijem i bez; więcej informacji pod linkiem:

https://fundacjadantian.com/wydarzenia/qigong-kregoslupa-z-kijem-i-bez/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *