Żegnaj, Profesorze!

Jak już zapewne wiecie, odszedł Wiktor Osiatyński, mądry i dociekliwy człowiek, który całe swoje życie starał się „zrozumieć świat” i podzielić się szeroko tym zrozumieniem z innymi poprzez swoje publikacje czy programy radiowe.

Zwykle nie odnosimy się do bieżących wydarzeń na naszym portalu, tym razem jednak robimy wyjątek. Ostatnio bowiem byliśmy z Nim w kontakcie na temat kolejnego wywiadu. Jego przewodnią osią miała być dyskusja o sposobach poradzenia sobie – osobistego i organizacyjnego – z nieprzewidywalnymi, silnie stresogennymi zmianami, które są cechą naszych czasów i których ilość i tempo ciągle rosną.

W szczególności chcieliśmy przedyskutować, jakie lekcje możemy wyciągnąć z praktyki tradycyjnych sztuk walki i życia, takich jak taijiquan, a jakie ze współczesnych teorii złożoności i odporności na wstrząsy. Fascynujący temat, bardzo na czasie, który będzie musiał poczekać ….

A dla przypomnienia, rozmowa profesora Osiatyńskiego z Janem Glińskim w audycji Salon – Zrozumieć świat http://audycje.tokfm.pl/podcast/Gosciem-byl-dr-Jan-Glinski/13626

Komentarze o “Żegnaj, Profesorze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *