Dziesięć lat z Fundacją Dantian

Dzisiaj, 15 maja 2024 roku, mija dokładnie 10 lat od daty zarejestrowania naszej Fundacji.

Z pewnym wyprzedzeniem, bo już 28 kwietnia, świętowaliśmy nasz pierwszy okrągły jubileusz w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy w Warszawie. Było to wyjątkowe i pełne emocji spotkanie, z licznie przybyłymi przyjaciółmi i gośćmi. Rozpoczęliśmy je w świetle reflektorów na scenie, prezentując krótko różne aspekty naszej działalności. Niektórzy z adeptów występowali w tej roli po raz pierwszy życiu!

Częścią artystyczną tego wieczoru był premierowy pokaz Szkoły Tańca z Wachlarzami Bojowymi Julii Bui-Ngoc. Jak zwykle ich barwny spektakl, zatytułowany nieprzypadkowo “Kobiety z wydm”, łączył precyzyjne formy wschodnich sztuk walki z ekspresją współczesnego tańca.

Czym zaś może zaowocować, w formie wyjątkowego spektaklu, wieloletnie szkolenie tancerzy w wewnętrznych sztukach walki, ćwiczeniach oddechowych, qigongu i medytacji, pokazał na wielkim ekranie renomowany tajwański zespół współczesnego tańca, “Cloud Gate”. Sfilmowane jedno z ich ostatnich przedstawień, “Sounding Light” (“Brzmienie Światła”) było ekscytującą i nowoczesną celebracją ruchu, testującą granice możliwości ciała i skupienia tancerzy.

Wieczór zakończyły rozmowy i wymiana wrażeń przy jubileuszowej “krówce”😀.

Dziękujemy tajwańskim i warszawskim artystkom i artystom, tak pięknie łączącym sztukę i ruch.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przez te lata wspierali nas i uczestniczyli w naszym fundacyjnym życiu.

Dziękujemy obecnym na naszej rocznicowej imprezie i tym którzy nie mogli w niej uczestniczyć.

Dziś z ciekawością i optymizmem wkraczamy w kolejne dziesięciolecie energii świadomego ruchu!

Zapraszamy do obejrzenia filmu ze spotkania oraz fotorelacji.