CO WYBIERAMY DLA SIEBIE W CZERWCU | nasz wewnętrzny dobrostan

NA CZŁOWIEKA SKŁADAJĄ SIĘ WYBORY I OKOLICZNOŚCI. NIKT NIE MA WŁADZY NAD OKOLICZNOŚCIAMI, ALE KAŻDY MA WŁADZĘ WYBORU.

Każdego dnia dokonujemy wyborów. Codziennie wybieramy nasze reakcje na okoliczności, jak twierdzi Éric-Emmanuel Schmitt w przytoczonym wyżej cytacie. Czy będzie to reakcja osoby spokojnej i zrelaksowanej czy gwałtowna odpowiedź zestresowanego człowieka zależy w dużej mierze od nas samych. Nie możemy wyeliminować stresogennych czynników z życia ale możemy zapewnić sobie optymalne warunki do obniżania napięcia. Codzienna dawka relaksu to spacer połączony ze świadomym oddechem z Łazienkach Królewskich, ćwiczenia w grupie w Muzeum Narodowym a niebawem również w Parku Kultury w Powsinie.

QIGONG W MUZEUM | środowe zajęcia na Dziedzińcu Lorentza w MNW | Al. Jerozolimskie 3, godz. 10.30

Dziedziniec Lorentza przy Gmachu Głównym MNW, każdej środy staje się miejscem, gdzie praktykujemy wewnętrzną sztukę harmonizowania umysłu, relaksowania ciała i karmienia ducha. To godzina skupiania się wyłącznie na sobie, na słuchaniu płynących z ciała subtelnych informacji i doznań, w efekcie prostych ćwiczeń qigongu. Wymaga to zatrzymania i uważności a przestrzeń dziedzińca jest doskonale symboliczna, ponieważ tuż za jego bramą pulsuje miasto a my szukamy spokoju wewnątrz siebie, poza zewnętrznym zgiełkiem. Tak więc zapraszamy na zajęcia „Qigong w muzeum – prozdrowotne ćwiczenia dla każdego” do końca września. Spotkania stanowią kombinację świadomych ruchów, medytacyjnego stanu umysłu, technik oddychania oraz wizualizacji. Zajęcia mają charakter otwarty i odbywają się w każdą środę o godz. 10.30.  Zajęcia nie odbędą się jedynie w razie intensywnego deszczu.

PROZDROWOTNE MARSZE NIEDZIELNE | Łazienki Królewskie, Stara Kordegarda godz. 10.00

Możesz przemierzać pieszo prawobrzeżny, nadwiślański szlak albo spacerować cichymi ulicami miasta. Możesz też dołączyć do naszych prozdrowotnych marszy w Łazienkach Królewskich. Wszystkie aktywności dobre i ważne niemniej, warto wiedzieć jak maszerować skuteczniej, oddychając prawidłowo. Jaki wpływ na skuteczność takiego marszu ma odpowiedni skręt ciała i aktywnie stawiane stopy. Dodatkowym atutem tych coniedzielnych spotkań jest nauka prozdrowotnego „spacerowania na metrze kwadratowym”, co przydaje się, kiedy pogoda jest wyjątkowo nieprzyjazna. Jeszcze trzy najbliższe niedziele spacery będą odbywały się pod okiem instruktorów, Jana Glińskiego i Edyty Wypierowskiej. Jeśli chcesz poznać zasady, poznać nowych ludzi i nie boisz się lekkiego deszczu, zapraszamy do wspólnego spacerowania. Kolejna edycja dopiero w październiku.

Więcej informacji na naszym kanale You Tube. Spotykamy się w niedziele, przed Starą Kordegardą, o godz. 10.00.

WARSZTATY ARTYSTYCZNO-RUCHOWE W MUZEUM NARODOWYM W WARSZAWIE | Al. Jerozolimskie 3 | 20.06.2024 godz. 11.00

Jak zaprojektować, a potem wykonać z papieru lalkę? Jak to zrobić żeby poruszała rękami i nogami? Może wystąpi w naszym teatrzyku? Jaką historię opowie? Jeśli interesujesz się światem teatru i ruchomego obrazu, zapraszamy na warsztat zatytułowany „Król i królowa” czyli tworzenie lalek z papieru. Jak zwykle na wstępie zapoznasz się z tym tematem na obrazach i grafikach kolekcji MNW aby z głową pełną pomysłów i rozruszanym lekkimi ćwiczeniami ciałem, przystąpić do tworzenia wymyślonej, ruchomej postaci. Prowadząca – Marzena Maya Rostkowska – pedagog, magister sztuki, scenograf, ilustrator, grafik. Pisząca podróżniczka, a z zamiłowania do ruchu instruktorka taiji i qigongu w Fundacji Dantian. Sztuka i Ruch to jej pasja, której daje uwagę i czas, którą zamienia na obrazy, książki, zajęcia ruchowe i filmy.

Bilety w cenie 15 zł, można nabyć w kasie MNM na dwa dni przed wydarzeniem, od godz. 10.00. Zajęcia odbywają się w sali edukacyjnej koło restauracji, poziom -1. Więcej informacji

PARK KULTURY W POWSINIE | trzy wakacyjne soboty | 29 czerwca, 13 lipca oraz 3 sierpnia | NIE PRZEGAP!

Spędzaj czas w naturze, ćwicz na powietrzu, relaksuj się w przyrodzie! Lato to najlepszy czas i najbardziej sprzyjające do tego warunki! Szeroki horyzont pozwala wypocząć oczom, letnie temperatury sprzyjają rozluźnieniu mięśni a spacery i ćwiczenia pomagają rozprostować kręgosłup! Ponieważ Park Kultury w Powsinie jest oddalony od miasta, dzięki temu pełen jest zapachów i dźwięków natury. Zachęca do zatrzymania, wzięcia głębszego wdechu, wspólnego praktykowania i to tu po raz kolejny, zapraszamy na zajęcia plenerowe. Trzy spotkania w wybrane, wakacyjne soboty. Spotykamy się o 11.50 przed Klubokawiarnią.  Do zobaczenia 🙂

Komentarze o “CO WYBIERAMY DLA SIEBIE W CZERWCU | nasz wewnętrzny dobrostan