Nerki czyli centrum dowodzenia ying- yang

Nasze dalekowschodnie wieczory na Solcu – to już tradycja, to czar wspaniałych spotkań z qigongiem i zdrowiem w muzealnym kręgu.

Tegoż poniedziałku wystąpiły w roli głównej Nerki i Pęcherz moczowy. Choć zajęcia zaczęły się o godzinie 18:00 to szczyt pracy naszych Nerek zaczął się godzinę wcześniej, moc pracy tego organu to 17:00-19:00, a związanego z nim Pęcherza moczowego przypada na przedział między 15:00-17:00.

Aby wzmocnić i ożywić nasze Nerki wykonaliśmy cykl qigongowych ćwiczeń takich jak:

  • Zhan Zhuang – najpierw druga pozycja z balonem przed sobą; potem łokcie z tyłu po obu stronach tułowia, przedramiona i palce zwisają z energią
  • Ba Duan Jin – czwarta pozycja czyli spoglądać do tylu jak mądra sowa, oraz ósma pozycja -potrząsanie ciałem; na szóstą pozycję – dotknięcie stóp oburącz – nie starczyło już czasu, ale można się z nią zapoznać w zakładce Materiały
  • Wu Qin Xi – czyli Ćwiczenia Pięciu Zwierząt – żyrafa
  • Liu Zi Jue –  z zestawu Sześciu Leczących Dźwięków – dźwięk  Czu-u-u-u-u-u-u; leczący nerki z wizualizacją koloru niebieskiego.

Według medycyny chińskiej Nerki to siedlisko naszej silnej woli i kreatywność – ale również organ, który bardzo wyniszcza strach i stres. Nerki to nasze centrum przedurodzeniowej energii, ying i yang, ognia i wody, miejsca gdzie w sąsiednich nadnerczach produkowana jest adrenalina.

Na zakończenie jakże fascynującej podróży w głąb ciała przypominamy, że według mędrców taoizmu, dawno, dawno temu,  rozszerzający się punkt świetlistej energii przekształcił się w Nerki, rdzeń kręgowy i mózg – tak rodziła się struktura naszego ciała i też powstały Wrota Życia, jedna z najważniejszych bram energetycznych organizmu każdego z nas.

Zatem dbajmy o nie jak najlepiej się da. Pamiętajcie o wspólnie przećwiczonym automasażu nóg, Oddechu i Qigongu Nerek – regularnie praktykowane wzmocnią je i poprawią jakość życia!

Zapraszamy za tydzień na spotkanie z Wątrobą oraz Woreczkiem żółciowym.

Maip_qigong

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *