Otwarta Brama Przeznaczenia

W miniony poniedziałek w Muzeum Azji i Pacyfiku nasz prowadzący Krzysztof „KO” Operacz pokazał nam zestaw energetycznych ćwiczeń, które pomogły nam w otwarciu przestrzeni między II a III kręgiem lędźwiowym, znanej jako „Brama Życia” lub „Brama Przeznaczenia”. Czyli w tradycyjnej medycynie chińskiej, Mingmen, obszar odpowiedzialny za nerki – zbiornik prenatalnej Qi. Jak wiadomo posiadamy dwie nerki, które mają dwie różne funkcje. W skrócie: nerka lewa – jest odpowiedzialna za enegię przedurodzeniową, którą dziedziczymy po naszych rodzicach, której wyczerpanie prowadzi do śmierci oraz  nerka prawa – ma za zadanie utrzymywać odpowiednią temperaturę ciała oraz oddziaływać na nasze libido.

Ćwiczenia zaczęliśmy od wzbudzenia naszej energii w punkcie Mingmen, wprowadzając oddech odwrotny tzn. przy wdechu zaciskaliśmy ręce na brzuchu, jednocześnie kierując powietrze i energię do dantianu, a przy wydechu wypychaliśmy brzuch, wypuszczając je przez usta. Następnie wykonaliśmy 49 potarć kciukiem punktu między II a III kręgiem lędźwiowym, pachwiny – 49 razy masaż obiema dłońmi oraz kolejną serię oddychania odwrotnego z ruchami miednicy: przód- tył, góra – dół.

Tu w prezencie od prowadzącego otrzymaliśmy piękną wizualizację na pobudzenie trzeciego oka: wdech – wyobrażamy sobie zasysanie unoszących się w powietrzu drobinek złota! Wydech – wyrzucanie ich daleko przed siebie.

To wszystko doprowadziło nas do najtrudniejszego zadania, czyli rotacji i skrętów w pozycji Mabu = Trzech Kół. Podczas ich wykonywania oddychaliśmy przeponowo dostosowując ruchy do wdechu i wydechu – wcale nie było to takie proste – trzeba dalej próbować.

Co do porad żywieniowych na nerki, według TMC dowiedzieliśmy się, że warto dwa razy dziennie spożywać 3-5 prażone włoskie orzechy, przeżuwając je 21 razy. Oczywiście jeść żurawinę i ogrzewać nerki – jeśli można, to dogadać się w tej sprawie z zaprzyjaźnionym kotem, ale przede wszystkim nie biegać z odsłoniętymi plecami i tą częścią ciała, gdyż negatywne konsekwencje mogą być daleko idące.

Zapraszamy za tydzień na warsztaty Oddechy Życia, prowadzone przez Jana Glińskiego – będziemy kontynuować oddychanie w jego różnych formach: https://fundacjadantian.com/wydarzenia/oddechy-zycia-12/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *