Papier, tusz i energia własna

Nasze ostatnie zajęcia w Domu Lekarza Seniora w Warszawie w miniony czwartek to nic innego jak próba zastosowania w praktyce ćwiczeń Qigongu.

Co praktykowaliśmy?

Otóż po tradycyjnej rozgrzewce oraz kilku ćwiczeniach zorientowanych na rozluźnienie pleców, barków, rąk a w szczególności palców dłoni przeszliśmy do pracy twórczej. Świadomi tego, że energia podąża za uwagą zanurzaliśmy raz za razem pędzle w tuszu, aby obudzić i przenieść na papier drzemiące w nas moce twórcze. Dobrodziejstwo arteterapii jest już powszechnie znane. Nie tylko pozwala zrelaksować się i wyciszyć, uaktywnia również spontaniczność i ekspresję samego siebie. Jest zarówno gimnastyką ciała jak i umysłu!

Ćwicząc chińską gimnastykę Qigong, coraz lepiej komunikujemy się z własnym ciałem, z własnymi emocjami. Papier i tusz stają się dla nas przestrzenią kreacji i uzewnętrznienia wewnętrznej energii !!!

Co zobaczyć można na przykładzie artysty praktykującego zarówno sztuki walki i malarstwo tuszem zarazem

https://www.youtube.com/watch?v=sUwu7o9enNw

Zapraszamy na warsztat kreatywności w poniedziałek 29 lutego QIGONG SZTUKI –ENERGETYCZNA DŁOŃ Z PĘDZLEM II, jest to spotkanie dla tych co czują, że chcą spróbować razem z nami połączyć i poczuć ekspresję ciała przelewając ją na malarstwo tuszem.

Spotykamy się w Muzeum Azji i Pacyfiku, więcej informacji na:

https://fundacjadantian.com/wydarzenia/qigong-kregoslupa-2/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *