Rano o centymetr wyżsi niż wieczorem!

Za nami kolejne spotkanie w Domu Lekarza Seniora w Warszawie na ulicy Wołoskiej. Kontynuowaliśmy poniedziałkowe zajęcia w Muzeum Azji i Pacyfiku, które dotyczyły kręgosłupa. Kręgosłup to poukładane jeden na drugim kręgi, stanowiące ochronny kanał kostny dla rdzenia kręgowego. Od niego otworami międzykręgowymi odchodzą korzenie nerwowe, coraz bardziej rozgałęziając się. Tak powstaje sieć przewodząca impulsy między mózgiem, a resztą ciała. Jest to bezcenny kanał informacyjno-komunikacyjny.

Polecamy następujące ćwiczenia: https://www.youtube.com/watch?v=86xShmWav0A

Co jeszcze oprócz regularnego ruchu, ćwiczeń, spacerów możemy zrobić dla naszego kręgosłupa?

Wypoczywać oraz pić wodę! Okazuje się, że gdy kręgosłup jest odciążony, np. podczas leżenia na plecach krążek międzykręgowy nasiąka jak gąbka! Kiedy stoimy albo siedzimy, oddaje płyn z powrotem na zewnątrz. Dlatego rano jesteśmy o 1 cm wyżsi niż wieczorem!

Z ciekawostek przypominamy o naszym polskim wynalazku opatentowanym przez neurologa i terapeutę z Krakowa – doktora Tadeusza Mazura, który pomaga również odczuć świeżość i lekkość naszego kręgosłupa aktywując mięśnie antygrawitacyje. O fotelu będącym Aktywatorem Mięśni Antygrawitacyjnych napiszemy już niedługo więcej, póki co link do wywiadu: http://www.fakt.pl/krakow/fotel-zdrowy-dla-kregoslupa,artykuly,502673.html

Gazeta-Prawna

AMA-Doktora-Mazura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *