Ty siedzisz a ona płynie? Czyli praca z energią własną

Kolejny poniedziałek z Qi Gongiem w MAiP już za nami. Tym razem prowadzący Krzysztof  „KO” Operacz zaprosił do wspólnego siedzenia ale nie takiego leniwego, gdzie ciało zgarbione i pokrzywione, prawie spływa z krzesła ale do twórczego siedzenia z wyczuciem, wizualizacją i prostym kręgosłupem. W takiej to właśnie pozycji mogliśmy poznać zestaw ćwiczeń aktywizujących przepływ energii w organizmie czyli jak zwą ją Chińczycy Qi.

W czasie warsztatów nauczyliśmy się jak zrobić poranny prysznic metodą automasażu twarzy, opukując szczękę, okolicę ust i czaszkę, masując okolice ust, płatków nosa, i skroni. Jest to ćwiczenie szczególnie przydatne dla osób, które mają problemy rano z wybudzeniem ze snu. Po dokładnym opukaniu i wymasowaniu naszej głowy przystąpiliśmy do wizualizacji i oraz oddechu smoka zwanego oddechem siły, oddech ten polega na oddychaniu brzusznym odwrotnym, (w tym oddechu w czasie wdechu brzuch cofa się do wewnątrz na wydechu pracuje na zewnątrz).
Kolejnym naszym zadaniem był Oddech czterech skrajności, który polegał na rozprowadzeniu Qi do rąk i nóg. Na sam koniec cyklu oddechów zmierzyliśmy się z Oddechem Heng Haa na stojąco, podczas którego dźwięki Heng (przy wdechu), a Haa (przy wydechu), oraz uniesienia rąk do góry aby poprawić i nadać dynamiki naszemu oddychaniu.
Dla wtajemniczonych były ćwiczenia z punktem Huan In, który odpowiednio ćwiczony pobudza wewnętrzne źródła Qi. Do ćwiczeń dość ciekawych należał Qi Gong „pianisty”, polegający na na lekkim (mentalnym) uginaniu palców dłoni i w tym czasie tych samych palców stóp, ćwiczenie które ma za zadanie aktywizować meridiany.
Zapraszamy za w najbliższy poniedziałek 9 listopada o 18:00, tym razem na QIGONG SZTUKI – ŚLADY RUCHÓW PIĘCIU ZWIERZĄT, https://fundacjadantian.com/wydarzenia/qigong-sztuki-slady-ruchow-pieciu-zwierzat/
Generowanie-Qi_3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *