Wyjątkowy dzień w roku – Międzynarodowy Dzień Taiji i Qigongu

Co roku odnajdujemy w sobie potrzebę spotkania się w ten dzień, w jeszcze bardziej szczególny sposób, bo razem ze wszystkim praktykującymi na całej kuli ziemskiej. Niesie to w sobie dreszczyk ekscytacji i radość ze wspólnego bycia. Aby mogło się to stać, wyznaczona jest jedna godzina na wspólną praktykę, godzina 10 rano. Choć większość z nas ćwiczy codziennie o różnej porze, czy to taiji, czy qigong, to w ten jeden, jedyny dzień, przypadający na ostatnią sobotę kwietnia, świętujemy o jednym czasie.

Międzynarodowy Dzień Taiji i Qigongu wnosi za każdym razem coś innego, nowego w nasze życie. Z taiji i qigongiem się dorasta, rozwija, transformuje. Przez cały rok uczymy się kolejnych ruchów, zgłębiamy arkana wiedzy i umiejętności, coraz bardziej i wnikliwie przyglądając się temu, co robimy i w jaki sposób. Ćwiczymy tym swoją uważność i kontakt z własnym ciałem. A jeśli dla kogoś ten dzień jest pierwszym spotkaniem z taiji i qigongiem, tym bardziej ma szanse na bardzo ciekawe i rozwijające doświadczenie.

W tym roku, 29 kwietnia, po krótkiej rozgrzewce, ćwiczyliśmy qigong naśladujący ruchy orła, żurawia, feniksa oraz dzikiej gęsi w sekwencjach Orzeł otwiera skrzydła Biały żuraw rozpościera skrzydła, Feniks otwiera skrzydła, Lot dzikiej gęsi. Na podsumowanie grupa adeptów taiji, wykonała fragmenty form ręcznej i z bronią Starego Stylu Yang Taiji, a następnie, już z wszystkimi uczestnikami, nasz nauczyciel Jan Gliński pomaszerował przez wiosenny park praktykując świadomy i głęboki oddech.

Zapraszamy na fotorelację ćwiczącej z nami Edyty Wypierowskiej, za której bystre i szybkie oko oraz wspaniałe ujęcia dziękujemy.

Zapraszamy w każdy weekend do Łazienek na nasze wspólne, poranne treningi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *