ZAJMIJ SIĘ SOBĄ Z UWAŻNOŚCIĄ I DELIKATNOŚCIĄ | pogłębiona praktyka własna

JEŻELI ROBISZ TO CO ŁATWE, TWOJE ŻYCIE BĘDZIE TRUDNE.

JEŚLI ROBISZ TO CO TRUDNE, TWOJE ŻYCIE BĘDZIE ŁATWE.

 

WARSZTAT STAREGO STYLU YANG TAIJI  | Puszcza Białowieska, STARZYNA  | 13-17.09.2023

„Jeśli moim doświadczeniem stanie się równowaga i poczucie ześrodkowania, moje centrum będzie się przemieszczało wraz ze mną. Skoro jestem zrównoważony tu i teraz, mogę poruszać się w dowolnym kierunku, bez niebezpieczeństwa upadku, a mój kontakt z innymi jest autentyczny i solidny, dobrze zakorzeniony w moim życiu.” Treningi taiji to nie tylko praca nad ciałem. Mając świadomie zintegrowane aspekty fizyczne, mentalne i duchowe, stajemy się łagodniejsi, bardziej cierpliwi, życzliwsi dla siebie i innych. Zapraszamy zainteresowanych na warsztat w Starzynie. Będzie to możliwość zapoznania się ze Starym Stylem Yang Taiji oraz jego szerokim wachlarzem form, zaczynając od formy ręcznej. Nie jest łatwy to styl, a jego nauka zajmuje sporo czasu. Jeśli jednak staniesz na tej ścieżce, poprowadzi cię ona do spotkania ze sobą. Głębokiego, czułego i wrażliwego. Uczestnicy stażu będą podzieleni na grupy. Bardziej zaawansowani, szlifować będą formę ręczną, formę z szablą oraz wstęp do formy z mieczem. Mniej zaawansowani pracować będą nad formą ręczną z elementami formy z kijem. Ci, którzy nie spotkali się dotąd z naszym stylem, lub z tą konkretnie szkołą, będą mogli zapoznać się z elementami naszej długiej formy ręcznej, aby w zależności od decyzji, móc kontynuować naukę w grupie początkującej, która rusza z początkiem października. Więcej informacji

WARSZTATY ARTYSTYCZNO-RUCHOWE W MUZEUM NARODOWYM W WARSZAWIE | Al. Jerozolimskie 3 | 17.08.2023 godz. 11.00

Zapraszamy na kolejne spotkanie cyklu „Sztuka i Ruch” do Muzeum Narodowego w Warszawie. Podczas wakacyjnej odsłony tych warsztatów pozostaniemy blisko natury, jej zapachów, barw i dźwięków a w szczególności jej ptasich przedstawicieli. Tym razem inspiracją staną się kolorowe witraże i pełne wdzięku sylwetki ptaków. Przyjrzymy się dziełom z kolekcji muzealnej, nawiązującym do techniki witrażu. Wspólnie poszukamy ptasich motywów. Tworząc własną kompozycję, nauczysz się pracy z nową techniką plastyczną, wykorzystującą przeźroczysty papier ryżowy i kolorowe markery. Zajęcia odbywają się w sali edukacyjnej koło restauracji, poziom -1. Link do strony MNW gdzie znajduje się harmonogram zajęć. Bilety w cenie 15 zł, można nabyć w kasie MNM oraz online na dwa dni przed wydarzeniem, od godz. 10.00.

Prowadząca – Marzena Maya Rostkowska – z wykształcenia pedagog, magister sztuki, scenograf, ilustrator, grafik. Pisząca podróżniczka, a z zamiłowania do ruchu instruktorka taiji i qigongu w Fundacji Dantian. Sztuka i Ruch to jej pasja, której daje uwagę i czas, którą zamienia na obrazy, książki, zajęcia ruchowe i filmy.

LETNI CYKL W MUZEUM NARODOWYM W WARSZAWIE | Al. Jerozolimskie 3 |  środy, godz. 10.30

Centrum dużego miasta, środek tygodnia, godzina 10.30! Dziedziniec Lorentza w Muzeum Narodowym w Warszawie zapełnia się adeptami dalekowschodniej sztuki pracy z ciałem oraz energią świadomego ruchu. Adepci doświadczeni i zupełni początkujący. Wszyscy gotowi do wspólnej praktyki. Ale, aby móc cokolwiek przyjąć, trzeba wpierw „opróżnić filiżankę”. Opowiada o tym znana historyjka o Mistrzu Zen i profesorze, który odwiedził go, żeby czegoś się dowiedzieć, jednak jego umysł był tak wypełniony jego własną wiedzą, że nie pozostało już miejsca na cokolwiek, co mógłby dać mu Mistrz. Ta wolna przestrzeń pomaga w praktyce, ponieważ qigong to wiele więcej niż dalekowschodnia gimnastyka, to narzędzie poznania siebie. To lepsza koncentracja, wnikliwość, łagodność i zaufanie. Na poziomie ciała przynosi rozluźnienie i elastyczność a za tym coraz większą otwartość i zgodę na doświadczanie. Wydaje się że to niewiele a jednak bardzo dużo. Zachęcamy do sprawdzenia i do uważnego uczestnictwa. Letni cykl otwartych zajęć qigongu trwa! Zajęcia są bezpłatne, odbywają się we wszystkie wakacyjne środy, na dziedzińcu Lorentza w MNW, o godz. 10.30. Do zobaczenia!

QIGONG W PARKU KULTURY W POWSINIE | ostatnie, wakacyjne spotkanie | 19 sierpnia | NIE PRZEGAP!

Ćwiczeń na powietrzu nie trzeba reklamować. Samo przebywanie w naturze koi i relaksuje. Nie od dziś wiadomo, że kolor zielony ma właściwości harmonizujące, więc póki jeszcze zielono, korzystajmy! Jeśli już mowa o pogłębianiu praktyki własnej, to korzyści z przebywania wśród przyrody są zwielokrotnione. Z jednej strony trening taki jak taiji czy qigong uwrażliwia nas, na nas samych i otoczenie, z drugiej strony otaczająca przyroda pogłębia nasz relaks, wyciszenie, odczuwanie wewnętrzne oraz obecność tu i teraz. Poza tym Park Kultury w Powsinie daje wiele możliwości. Po ćwiczeniach można pomaszerować leśnymi ścieżkami, pójść do ogrodu botanicznego, a nawet pograć w szachy pod gołym niebem.  Zapraszamy na ostatnie już zajęcia plenerowe w Powsinie. Spotykamy się o 11.50 przed Klubokawiarnią.

III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ENERGII ŚWIADOMEGO RUCHU | Muzeum Azji i Pacyfiku | 14-15.10.2023

Pracując nad programem, listą prelegentów i wystawców, już dziś informujemy o nadchodzącym, III Ogólnopolskim Festiwalu Energii Świadomego Ruchu! Po raz pierwszy festiwal miał jedynie swoją wirtualną odsłonę, ponieważ był to rok 2021. Kolejna edycja, to wydarzenie stacjonarne, które odbyło się w drugi weekend października 2022 roku. Po raz pierwszy mogliśmy spotkać się na żywo, wymienić dobrą energią, informacjami, wspólnie praktykować, pytać i znajdować odpowiedzi u praktyków, instruktorów wielu szkół taiji i qogongu. Dzięki zapisowi wideo i to wydarzenie trwa nieustająco cały czas, w wersji online. Festiwal Energii Świadomego Ruchu to wyjątkowa inicjatywa i możliwość zapoznania się ze wschodnioazjatyckimi metodami ruchu, takimi jak taiji i qigong  oraz systemami pokrewnymi. Cel festiwalu to połączyć siły, by propagować efektywne, harmonijne metody pracy z ciałem, umysłem i duchem. To spotkanie propagatorów takiego ruchu z odbiorcami, poszukującymi swojej ścieżki rozwoju, drogi do lepszego samopoczucia i zdrowia. Więcej i informacji wkrótce!   Zarezerwuj czas 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *