MOJE SPOTKANIE Z ANTYRAKOWYM QIGONGIEM GUOLIN | podróż do źródeł

Zelżały Covidowe ograniczenia w podróży do i po Południowo-Wschodniej Azji, więc tego lata zdecydowałem się odwiedzić stare kąty, spotkać się z przyjaciółmi, zobaczyć jak obecne turbulencje w naszej części świata wyglądają z ich perspektywy, zanurzyć wakacyjnie w tropikalną przyrodę nad i po wodą, ale również wykorzystać ten pobyt do dalszej nauki qigongu i taiji.

Tym razem nadarzyła się okazja, aby pogłębić praktyczne umiejętności w tzw. Antyrakowym Qigongu Guolin. Miałem bowiem szczęście, że jego długoletni praktycy i nauczyciele mogli poświęcić mi czas, zarówno w Malezji, jak i w Singapurze. W Penang była to S.H. Por, zaś w Singapurze Jackkson Loh i jego brat, Jeffrey – wszyscy zaangażowani w nauczanie tego qigongu od prawie 30 lat.

Antyrakowy Qigong Guolin i jego związki z Klasyczną Medycyną Chińską oraz ze współczesną nauką były obiektem wielu badań i analiz, które są łatwo dostępne w wiarygodnych źródłach naukowych w Internecie. Najistotniejsze informacje, z mojego punktu widzenia, zawarłem w dwóch prezentacjach: https://www.youtube.com/watch?v=R5YA-mZsAec oraz https://www.youtube.com/watch?v=op61TVpy2KE. Przedstawiają one skrótową historię, zasady praktyki oraz najważniejsze mechanizmy odpowiedzialne za skuteczność tzw. Nowego Qigongu Guolin w profilaktyce onkologicznej oraz jako sprawdzonej metody wspomagającej współczesne techniki leczenia chorób nowotworowych.

Trenując pod kierunkiem Jackksona w singapurskim Ogrodzie Botanicznym, miałem także możliwość obserwowania ćwiczącej tam co weekend licznej grupy pacjentów onkologicznych oraz porozmawiać z niektórymi z nich, aby dowiedzieć się jak skuteczny był Qigong Guolin w ich indywidualnych przypadkach. Zarejestrowałem dwie, reprezentatywne, krótkie rozmowy, z Edwinem i z Lin. Oto one (napisy po polsku mogą być włączone poprzez kliknięcie ikonki „subtitles” w dolnym pasku):

Na zakończenie moich treningowych spotkań, Jackkson zgodził się podzielić z nami własną historią oraz spojrzeniem na integrację Qigongu Guolin z najnowocześniejszymi metodami leczenia nowotworów. Należy tu mieć na względzie bardzo wysoki poziom leczenia szpitalnego w Singapurze, które nie odwraca się jednak plecami do metod Klasycznej Medycyny Chińskiej, w tym qigongu. Pragmatyzm medycyny opartej na faktach jest tam widoczny w codziennej praktyce medycznej i wielu onkologów zaleca swoim pacjentom regularne ćwiczenie Qigongu Guolin.

Zostawiam Was na chwilę z Jackksonem (napisy po polsku mogą być włączone poprzez kliknięcie ikonki „subtitles” w dolnym pasku).

Po tych wszystkich doświadczeniach, wróciłem do Warszawy z jeszcze większą wolą kontynuacji własnej nauki oraz propagowania tego wyjątkowego qigongu, zwłaszcza w obliczu ciągle rosnącej u nas zachorowalności na nowotwory.

Najbliższą możliwością praktycznego zapoznania się z Qigongiem Guolin jest warsztat organizowany przez nas w Studiu Burdąg w okresie 25 – 30 września 2022r. https://fundacjadantian.com/chodzony-antyrakowy-qigong-guolin-warsztat-wyjazdowy-studio-burdag_25-30-09-22/

A co dalej? Oprócz planowania kolejnych warsztatów, myślimy o organizacji co-weekendowych marszy Guolin w przyrodzie, w Łazienkach Królewskich. Skoncentrujemy się na profilaktyce oraz na przyśpieszeniu tą metodą odzyskiwania zdrowia przez tych, którzy kończą lub mają już za sobą zwykle bardzo osłabiającą organizm szpitalną terapię onkologiczną. Dajcie znać, jeśli chcielibyście spróbować i wziąć udział w takich regularnych marszach. Planujemy pierwszy taki marsz w niedzielę, 16 października, o 10.00. Spotykamy się przed Starą Kordegardą. Wstępne zapisy poprzez formularz

Zapraszamy!

Jan Gliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *