W dobrym towarzystwie przy ulicy Wołoskiej :-)

Po wakacyjnej przerwie wznowiliśmy nasze zajęcia w Domu Lekarza Seniora w Warszawie.  To już drugi rok wspólnych ćwiczeń!

W wyborowym towarzystwie przypomnieliśmy sobie  jak oddychać przeponowo oraz wykonaliśmy szereg ćwiczeń wspomagających pracę płuc,  pamiętając że nasze płuca również mają swoje znakomite towarzystwo. Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej płuca stowarzyszone są z jelitem grubym. Znaczy to że przy jakichkolwiek dolegliwościach jednego, należy  bacznie zwrócić uwagę na kondycję drugiego.

Okazuje się, że sami prostym masażem możemy polepszyć przepływ naszego Qi  w kierunku płuc. Wystarczy regularnie uciskać kciuki wokół paznokci! A dlaczego akurat tam? Otóż jeden z naszych energetycznych kanałów – meridian płuc – właśnie tam ma swoje zakończenie. Jakie to proste! Sami możemy zafundować sobie uzdrawiającą akupresurę!

Na koniec wspomnę tylko, że  mieliśmy przyjemność spróbować  ćwiczeń o wielkiej sile, pierwsze z nich, nazywane  „Nieśmiertelny wskazuje drogę”,  wykonywane z uwagą i odpowiednim oddechem, czyli w duchu qigongu, może sprawić że w wieku 400 lat nadal będziemy hasać po tym świecie!!!

Sprawdźcie sami i ćwiczcie z nami 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *