Biegunowy qigong :)

„Pozycja embrionu”, w której spędziliśmy w zamierzchłych czasach 9 miesięcy, to już nie bułka z masłem, przynajmniej w dojrzałym wieku 🙂 Oto relacja wyrośniętych osesków z warsztatów qigongu TERAPII BIEGUNOWEJ, czyli o tym jak kucaliśmy w środę MAiP.

Warsztaty były pełne wrażeń i bliskiego kontaktu z kończynami przez przyjmowanie pozycji kucznej – optymalnej do zbliżenia wszystkich kończyn i centralizacji energii.

Dlaczego to ważne ? Kliknijcie w link: https://fundacjadantian.com/terapia-biegunowa/

Ćwiczenia terapii biegunowej, które mieliśmy okazję przetrenować na własnym ciele, to w większości ćwiczenia w przysiadzie – przynajmniej te, które mogliśmy spróbować. Co ciekawe, nawet zwykłe kucanie w tym zestawie ćwiczeń wiąże się z ciągłym ruchem i zmianą pozycji, co zwłaszcza na początku nie jest ani łatwe, ani przyjemne, ale za to bardzo korzystne dla ogólnego zdrowia.

Z ciekawostek: ćwiczenie: „Rąbanie” – gdzie z wydechem i okrzykiem Haaaa!, wydobywającym się z przepony, zamachiwaliśmy się na niewidzialne polano drewna, „Rozciąganie po przekątnej” – jak na załączonym zdjęciu oraz pozycja „Mędrca” – kucanie z rozcapierzonymi palcami, gdzie każdy z palców, dotykając uszu, oczu, nosa, ust i podbródka, reprezentował jeden ze zmysłów.

Warsztaty zaowocowały następnego dnia świetnym samopoczuciem, choć nieco zakłóconym zakwasami, które jeszcze dobitniej przypominały, że trzeba kucać, bo to najprostsza samopomoc na bóle dolnej partii kręgosłupa, na rozluźnienie pachwin, więzadeł i utrzymanie sprawności przez całe życie.

Zapraszamy po przerwie majowej, w środę 1o.05, o 18:00, na warsztaty : QIGONG SZKOŁY MĘDRCÓW Z GÓRY EMEI (EMEI ZHENGONG) więcej informacji: https://fundacjadantian.com/wydarzenia/qigong-szkoly-medrcow-z-gory-emei-emei-zhengong/

 

Polarity-yoga-2

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *